Новини

Час поминальних онлайн-записок

Архів
28 переглядів

Ми звернулись до представників різних конфесій Володимирщини, щоб з’ясувати, яким буде порядок відправи у Провідну неділю та чи проводитимуться обряди на кладовищах.

Голова інформаційного відділу Володимир-Волинської єпархії ПЦУ Василь Мельничук:

– Священний Синод надав рекомендації, як проводити пасхальні свята. Молитву за поминання померлих ніхто не переносив, заупокійна служба відбуватиметься. У храмі має бути не більше 10 осіб, хтось, можливо, грамотку передасть. Людей не збираємо, владика Матфей і усі ми говоримо парафіянам, щоб залишалися вдома. Крім того, є можливість подавати поминальні онлайн-записки, це можна зробити на сайті єпархії, офіційній сторінці собору Різдва Христового, нині більшість священників зареєстровані в соціальних мережах, можна писати їм.

Звичайно, є традиція, коли після служби у храмі священники відслужують панахиди біля могил, освячують пам’ятники, – цього не буде. Синодом поки що рекомендовано перенести цей обряд на 6 червня, Троїцьку суботу.

Керівник пресслужби Володимир-Волинської єпархії УПЦ Володимир Мацур:

– Перед Пасхою на Синоді УПЦ прийнято рішення, а потім, відповідно, і видано розпорядження владикою Володимиром, що насамперед маємо дотримуватись усіх правил карантину, стежити, щоб віряни також виконували вимоги МОЗ.
Владика нині проводить усі богослужіння на відкритому повітрі, біля Успенського собору. Людей приходить тепер набагато менше.

У парафіян є можливість подавати поминальні записки онлайн на сторінці собору у фейсбуку, інстаграмі, офіційному сайті єпархії. Люди можуть і передавати записки. На кладовищі традиційного на Провідну неділю обряду проводитись не буде.

Настоятель монастиря і парафії св. Йосафата УГКЦ
отець Марко Максимів:

– Оскільки у неділю усі кладовища будуть закриті, а ми завжди дослухаємося до таких вимог, у вірян церкви є можливість зателефонувати з четверга по суботу, на їхнє бажання, у ці дні зможу під’їхати і відслужити за померлих коло могил. Поки таких дзвінків не надходило. Люди залишаються вдома, з розумінням поставились до обмежень і на Пасху.

Звичайно, у неділю відбуватиметься традиційна служба у храмі, де також молитимусь за померлих, якщо звернуться із запискою. Адже молитва всюди важлива – чи в храмі, чи на кладовищі. Онлайн-записок поки не практикували, якщо хтось забажає, на моїй сторінці у фейсбуку її можна подати.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up