Новини

Чехія виплачуватиме кошти біженцям, які повертатимуться додому

Новини
140 переглядів

Чехія платитиме компенсації українським біженцям, які вирішать повернутися додому. Тимчасовий захист для наших громадян там продовжили до березня 2025 року. Про це йдеться на сайті президента Чехії Петра Павела.

Глава держави підписав зміни до закону lex Ukraine, який регулює статус біженців з України. Одноразову виплату, розмір якої назвуть згодом, українці отримуватимуть не пізніше ніж за три місяці до закінчення права на перебування в Чехії завдяки тимчасовому захисту, до кінця 2024 року. Якщо ж вони вирішать звернутися за довгостроковою візою, то повинні будуть повернути до держбюджету Чехії до 50% від отриманої ними суми.

Також на біженців чекає зміна правил перебування в Чехії. Зокрема, обмеження терміну надання безплатного житла, депортація осіб зі статусом тимчасового захисту, а також зможливість доплачувати тим, хто захоче достроково повернутись на батьківщину.

Чехія не єдина країна, яка вирішила платити українцям за повернення додому. Відповідне положення опублікувало також МВС Фінляндії, розмір гранту на добровільне повернення тут становитиме 5300 євро, якщо заяву подано протягом 30 днів після повідомлення про перше негативне рішення щодо надання прихистку або відкликання заяви.  В Ірландії збираються урізати виплати вимушеним переселенцям. Замість 220 євро на тиждень українцям мають намір платити 38,8 євро на тиждень.

Коментарі
Теги: біженці, Новини, Чехія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up