Новини

Через перехід на новий календар, 21 листопада відзначатимуть одне з найбільших свят

Лайфстайл
508 переглядів

Після переходу на новий церковний календар 21 листопада буде свято, яке раніше щороку відзначали 4 грудня. Йдеться про одне з найбільших свят — Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Щороку віряни відзначали Третю Пречисту 4 грудня, та у 2023 році вперше святкуватимуть 21 листопада, адже за новим календарем дати чисельних релігійних свят перенесли на 13 днів.

Коротко про історію свята

Діва Марія народилася в Назареті в родині Іоакима та Анни, які довго були бездітними. Вони багато молилися Богу просячи  дитину, Іоаким довгий час провів у молитві в пустелі. У той момент його дружині Анні з’явився ангел, який приніс благу звістку – в їхній родині з’явиться дитина. Іоаким і Анна дали обітницю, що, якщо це диво станеться, то їхня дитина буде служити Богу.

Дівчинку назвали Марією, і до трьох років вона жила в родині. Потім Іоаким і Анна відвели її в Єрусалимський храм. За переказами, в дорозі вони провели три дні, разом із ними йшли родичі. Маленькій Марії допомогли зійти на першу круту сходинку храму, решту 14 вона подолала сама і здивувала цим архієрея Захарія та священиків, які її зустрічали. Захарії (він був батьком Іоанна Хрестителя) було відомо про особливу долю дівчинки, тому він відвів її до вівтаря та показав місце молитви.

У храмі Марія провела 12 років – вона читала Божі заповіді, молилася, займалася рукоділлям. Коли їй виповнилося 15 (у деяких джерелах 14 років) років, їй належало знайти чоловіка. Але оскільки батьки Марії обіцяли, що вона присвятить життя Богові, то Захарія в молитвах попросив Всевишнього про пораду. Ангел, який з’явився йому, підказав, що опікуном дівчини має стати овдовілий тесля Йосип, він же мав допомогти Марії дотриматись обітниць. Йосип і Марія побралися і повернулися в Назарет.

Що не можна робити в цей день

У велике свято є низка заборон. Що не можна робити в цей день:

  • лаятися, лихословити, ображати інших, пліткувати;
  • займатися рукоділлям – шити, в’язати, вишивати;
  • ображати тварин;
  • відмовляти в допомозі та милостині
  • метушитися і поспішати.

Також у цей день не можна нічого робити по господарству – прибирати, прати, прасувати. Усі клопоти слід відкласти на потім, але краще зробити роботу напередодні, щоб в особливе свято присвятити більше часу молитві та зустріти його з чистими помислами й благими намірами.

Коментарі
Теги: новоюліанський календар, свято
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up