На головну Новини Через спалах коронавірусу при в’їздах у місто облаштують контрольні пункти

Через спалах коронавірусу при в’їздах у місто облаштують контрольні пункти

233

Різке зростання кількості підтверджених випадків захворювання на коронавірус у місті та районі зумовило застосування додаткових протиепідеміологічних заходів. Про них ми запитали у першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука.

– Цими днями надійшло багато результатів ПЛР-досліджень з Волинської лабораторії та лабораторій інших областей, куди направили матеріали, відібрані для аналізів з 20 травня по 1 червня, – зауважує він. – Загалом на пообіддя 10 червня маємо на Володимирщині з початку пандемії 140 підтверджених випадків захворювання на коронавірус, з них 64 – з міста. За цей час 22 людини одужало.

- реклама -

Із числа хворих є 53 особи, які працюють на ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», про що поінформував завідувач міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Валерій Оніщук. Це підприємство стало одним із великих вогнищ спалаху хвороби у Волинській області. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій направила звернення до голови ОДА та обласної комісії ТЕБ та НС з проханням вжити заходи щодо птахофабрики. «Оскільки підприємство зареєстроване в районі, то міська комісія не має юридичних повноважень регулювати  його діяльність, – пояснює Ярослав Матвійчук. – Але ми очікуємо, що обласна комісія постановить частково призупинити роботу підприємства – принаймні, тих структурних підрозділів чи відділів, де виявлено хворих на коронавірус».

Також заступник міського голови підтвердив інформацію про те, що один випадок захворювання виявили серед працівників магазину «Рукавичка». Власники  закладу прийняли рішення зачинити його до 15 червня – щоб у приміщенні можна було провести ретельну дезінфекцію, а працівники відбули обов’язкові два тижні самоізоляції.

Враховуючи ситуацію, яка склалася на Володимирщині, обласна комісія ТЕБ та НС доручила міській владі встановити контрольно-пропускні пункти при в’їздах у місто. Усіх, хто минатиме їх, муситимуть пройти температурний скринінг. Якщо на КПП виявлять людей із ознаками захворювання, – повідомлятимуть медиків, які проводитимуть забір матеріалу на ПЛР-тести і відправлятимуть людей на самоізоляцію. Ці карантинні пости мають запрацювати з п’ятниці, 12 червня, при в’їзді в місто в напрямках Луцька, Нововолинська та Ковеля.

Звісно, з огляду на ситуацію, послаблення карантину не плануються, зазначає Ярослав Матвійчук. Наразі не відновить роботу громадський транспорт і не відчиняться дитячі садочки. Щодо застосованих раніше пом’якшень, на кшталт роботи ринків чи літніх майданчиків кав’ярень, то їх не скасовуватимуть. Однак ситуацію триматимуть на контролі, у разі її погіршення вживатимуть відповідні заходи.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − один =