Новини
Сьогодні
20.07.2024

Чому ліфти у багатоповерхівках Володимира працюватимуть без карток

Володимирська, Громади, Лайфстайл, Новини
76 переглядів

 КП «Управляюча житлова компанія» повідомило, що з 1 липня ліфти у багатоповерхівках Володимира почнуть працювати без карток. Чим викликане таке рішення,  роз’яснив директор КП «УЖК» Роман Ковальчук.

Карткову систему проїзду у ліфтах запроваджено у Володимирі близько 20 років тому, як і в інших містах. Проте з часом майже  всюди відмовились від карток, на початок 2024 року лише чотири  міста в Україні, включно із Володимиром, продовжували користуватись зчитувальними пристроями.

Відмовитись від карток  спонукав ряд причин. Це і моральна застарілість системи, через що стають проблемою запчастини для її ремонту. І те, шо ліфти не розраховані на обладнання для зчитування карток, тому часто виникали збої.

Чимало мешканців, економлячи кошти, не купували для усіх членів родини окремі картки, поповнення яких коштує 102, а нова картка – 132 гривні.

Управляючій житловій компанії, яка обслуговує ліфтове господарство, економічно невигідно утримувати ліфти, оскільки  плата за картки не покриває витрат на технічне обслуговування та ремонти.

З 1 липня послуга з техобслуговування ліфта буде включена у перелік комунальних платежів. Щодо вартості, то вона залежатиме від загальної площі квартири і за розміром приблизно буде як теперішнє поповнення картки – у межах 100 грн. Приміром, у будинках на Луцькій, 105/1, Ковельській, 140 та Незалежності, 1 після розрахунків тариф встановлено у межах 1,2 гривні (без ПДВ) за квадратний метр. У ЖБК та ОСББ тариф буде приблизно такий же. Для з’ясування вартості послуги для конкретного будинку  слід звернутись до голів  ОСББ.

Карткова система, не думку директора комунального підприємства, відучила жителів нижніх поверхів користуватись ліфтом і, відповідно, сплачувати за цю послугу,  однак ліфт – це спільне майно усіх мешканців, які повинні разом його утримувати та дбати про нього пропорційно до частки співвласника. Цього вимагає і законодавство.

Тож всі власники квартир, починаючи з другого поверху, повинні платити за техобслуговування ліфта. УЖК зобов’язується і надалі підтримувати ліфти у належному технічному стані, здійснювати поточні ремонти та інше необхідне обслуговування.

Коментарі
Теги: "Володимир, ліфти
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up