Новини

Чому на Катерини незаміжні дівчата ворожили на нареченого

Головне, Культура
471 переглядів

Сьогодні, 24 листопада, в православному календарі день пам’яті святої мучениці Катерини.

Свята мучениця Катерина була дочкою знатного правителя міста Александрії, яка жила в кінці III — початку IV століття. Вона була дуже красивою, розумною і освіченою дівою, вивчала філософію, літературу, астрономію і математику. Прийняла християнство під настановою святого старця, який показав їй ікону Богоматері з Христом. У сні вона побачила, як Богородиця обручила її з Сином Своїм, давши їй перстень. Катерина стала відданою нареченою Христа і відмовилася від усіх земних наречених.

Коли до Александрії прибув імператор Максимін, який жорстоко гнобив християн, Катерина виступила проти нього і захищала свою віру. Вона змогла переконати в християнстві п’ятдесят вчених, яких імператор запросив дискусії з нею. За це вона була кинута у в’язницю, де продовжувала проповідувати Євангеліє і навертати до Христа. Навіть дружина імператора Фавстіна і начальник війська Порфирій стали християнами через її слова. Всіх їх імператор звірськи вбив.

Катерину ж він хотів покарати за допомогою колеса, на якому були прикріплені гострі ножі. Але коли вона підійшла до колеса, ангел Божий розбив його на шматки. Тоді імператор наказав обезголовити Катерину. З її рани замість крові витекло молоко, а тіло її ангели перенесли на гору Синай. Там був побудований монастир на її честь, де зберігаються її мощі і перстень. Свята Катерина є покровителькою вчених, студентів, філософів, дівчат і всіх, хто шукає істини.

Що сьогодні не можна робити

Незаміжним дівчатам заборонялося сваритися, лаятися, тому що інакше в коханні не поталанить. А ось заміжним жінкам не можна було носити нове взуття, вірили, що тоді чоловік буде невірним. Під забороною будь-яка їжа тваринного походження, молочні продукти, яйця — триває Різдвяний піст.

Що можна робити сьогодні

В народі цей день називали Святом жіночої долі, адже Катерину здавна вважали покровителькою дівчат і жінок. Ввечері дівчата збиралися гуртом і ворожили на судженого. Вранці ж обов’язково йшли на службу до церкви, щоб помолитися святій і поставити свічку перед її іконою.

Коментарі
Теги: гадання, свято
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up