Новини

Чому трон-рекордсмен закрили на замок і як його побачити?

Архів
1 переглядів

Минулої неділі вийшли з друзями і дітьми на прогулянку – і спонтанно вирішили прогулятися до нової туристичної локації міста, створеної під час пленеру різьбярів, аби показати дітлахам дерев’яні скульптури князів і трон-рекордсмен. Але вхід на територію Валів городища виявився зачиненим на замок. Чому і як туди можна потрапити – взялася з’ясувати у директора ДІКЗ заповідника «Стародавній Володимир» Володимира Пикалюка.

Це захід вимушений, пояснює він. Адже навіть наявність сторожа, який охороняє пам’ятку археології, на території якої розташувалися дерев’яні скульптури, не рятує від різноманітних вандалів. «Мами підсаджують дітей, щоб вилазили на голови князям, не роблять зауважень, коли ті розхитують скульптури. Молодь влаштовує пиятики, навіть серед білого дня. Один сторож з компанією нетверезих молодиків не впорається, а поліція сюди на виклики приїздить неохоче, що вже й казати про патрулювання. Тому наразі ми вирішили обмежити вхід на територію», – каже Володимир.

Для того, аби вберегти унікальні витвори від пошкоджень, слід вжити охоронних та антивандальних заходів. Яких саме – над цим міркують співробітники «Стародавнього Володимира» самотужки, розуміючи, що на високу свідомість містян годі розраховувати. Також скульптури ще потрібно обробити спеціальним засобом, який захищатиме дерево від природних руйнівних впливів. Крім того, потрібно розробити положення про режим роботи цієї локації та оплату за її відвідування – воно затверджується в області. Цим співробітники заповідника займатимуться найближчим часом, аби навесні, з відкриттям туристичного сезону, цю місцину у зрозумілому і зручному режимі змогли відвідувати всі охочі.

Втім, запевняє Володимир Пикалюк, і зараз, за бажання, можна помилуватися результатами роботи пленеру, що проводився в рамках проекту «Князівський шлях до трону», та побачити найбільший дерев’яний різьблений трон в Україні. Для цього слід записатися на екскурсію від співробітників заповідника. Зробити це можна за телефонами 3-89-89 або 0633855005. Крім того, запевняє директор «Стародавнього Володимира», у неділі та на свята вдень локація буде відчинена для відвідувачів. Також незабаром на вході планують розмістити інформаційну табличку, з якої жителі й гості міста, які спонтанно захочуть відвідати її, зможуть дізнатися номери телефонів, за якими можна буде зателефонувати й домовитися про це.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up