На головну Новини Чому вибори до ОТГ на Волині   під загрозою

Чому вибори до ОТГ на Волині   під загрозою

109

   За попередніми даними Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, на розгляд Центральної виборчої комісії подано документи щодо призначення позачергових виборів в об’єднаних територіальних громадах області. Так, перші вибори прогнозуються у восьми нових  ОТГ, серд яких і Війницівська,  до якої вирішила доєднатися Березавичівська сільрада.

Також Волинська ОДА готує звернення стосовно призначення додаткових виборів до сільських рад ОТГ після приєднання. Йдеться про Забродівську ОТГ (приєднується Замшанська сільрада), Зимнівську (приєднується Хобултівська), Торчинську (Городинівська).

- реклама -

Але нині майбутнє нових об’єднаних громад в Україні та на Волині зокрема – в руках ЦВК. Адже саме цей орган призначає перші місцеві вибори в громадах. Допоки такі вибори не відбудуться, громади не зможуть скористатися перевагами, які надає реформа для розвитку територій. І навпаки, провівши такі вибори восени, матимуть час підготуватися до початку роботи в новому форматі вже з 1 січня 2019 року.  Різниця, коли проводити вибори дуже суттєва, щоб встигнути перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Проте 9 серпня ЦВК оприлюднила постанову № 122, в якій вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень щодо законодавчого регулювання проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні та призначення ЦВК перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання (приєднання) громад,  а також вирішила розглянути звернення щодо призначення  таких виборів після отримання ЦВК роз’яснень.

Таке штучне затягування часу виникло через те, що Конституцій суд України визнав таким, що не відповідає Конституції, закону про всеукраїнський референдум часів Януковича. Тому виникла юридична колізія у тому, що стосується проведення референдумів.

Те, що нині в Україні відсутнє правове регулювання всеукраїнських з 2018 року і місцевих референдумів з 2012 року, жодним чином не є підставою для не призначення виборів в ОТГ.   Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (чч.5, 7 ст. 7 та ч. 1 ст. 8) передбачено альтернативні варіанти прийняття рішення щодо їх добровільного об’єднання, зокрема, шляхом прийняття таких рішень відповідними місцевими радами.   З моменту набрання чинності Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з березня 2015 року утворено 668 об’єднаних територіальних громад (41 ОТГ на території Волинської області). При цьому відповідний закон щодо проведення місцевих референдумів скасований у 2012 році, ще до прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

15 + сім =