Новини

Чому зачинена Юріївська церква?

Архів
22 переглядів

  Гучного резонансу у місті набули події навколо Свято-Юріївської церкви, де у неділю, вперше за багато літ, не відбулася служба. Парафіяни зачинили храм і ключів нікому не віддають, вимагаючи приїзду представника патріархії, інформацію поширили в інтернет-мережах.

Минулого вівторка патріарх Філарет, викликавши на особистий прийом, оголосив протоієрею Євгену Шевчуку своє рішення про його переведення із настоятелів у рядового священика Юріївського храму. Цим же указом протоієрея Андрія Шевчука переводять служити в іншу парафію. Підставою для цього святійший назвав рапорт керівника Володимир-Волинської і Турійської єпархії владики Матфея. Однак самого рапорту ні у Києві, ні у Володимирі отцю Євгену не показали. Представники церковної двадцятки подали патріарху Філарету звернення за 750-ма підписами на захист священиків батька й сина Шевчуків, однак свого рішення він не змінив.

За словами  протоієрея Євгена Шевчука, коли у неділю приїхав на службу, громада закрила церкву, люди сказали: «При всій повазі до вас, отче, і заради справедливості нікого – ні вас, ні новопризначених – не пустимо, поки не одержимо відповіді від патріарха».

У єпархіальній канцелярії пояснили, що у Юріївському соборі пройшли звичайні кадрові зміни, котрі кожен служитель церкви покликаний приймати зі смиренням, і, звичайно, враховуючи зауваження старших за субординацією. У Юріївському соборі призначено нового настоятеля. Надалі церковні служби повинні відбуватися, як і належить за православним календарем.

Наразі проблема залишається нерозв’язаною, а військова церква, де духовні потреби звикли задовольняти військовослужбовці, жителі військового містечка та північно-західної частини Володимира,  стоїть зачиненою.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up