Новини

«Чорна»  зарплата  сьогодні –  злиденна старість  завтра»

Архів
2 переглядів

   Робота з  легалізації заробітної плати та найманої робочої сили у місті триває.

Так, з початку року робочою групою з цих  питань проведено п’ять рейдових обстежень суб’єктів господарської діяльності на ринках міста, у стаціонарних закладах сфери торгівлі та послуг, в ході яких перевірено 84 суб’єкти господарської діяльності і виявлено восьмеро неоформлених працівників.

З фізичними особами – підприємцями, в яких виявлена тіньова робоча сила, проведені превентивні заходи, в результаті чого роботодавці оформили трудові договори з працівниками.

На «круглих столах» з підприємцями, на семінарах у  філії центру зайнятості, ОДПІ розглядаються питання легалізації трудових відносин. Робочою групою проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності і найманих працівників щодо негативних економічних і соціальних наслідків виплати зарплати у “конвертах”. Розповсюджується пам’ятка “Чорна” зарплата сьогодні – злиденна старість завтра!”.

У результаті  цього з початку року за оперативними даними ОДПІ 22 ФОПи узаконили трудові відносини із 30 найманими працівниками, 13 працівників зареєструвалися підприємцями, що дало місячне надходження до бюджету міста у  62,8 тисячі гривень.

Минулого четверга відбулось чергове засідання  робочої групи з питань легалізації зарплати та зайнятості населення, на яке були запрошені представники підприємств, організацій, установ та фізичні особи-підприємці міста, найманим працівникам яких у січні нараховано зарплату, нижчу законодавчо встановленого мінімуму.

Роботодавці пояснили причин виплати такої низької зарплати, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення нарахування зарплати не нижче мінімальної.

Під час засідання підприємцям в черговий раз нагадали про легалізацію трудових відносин, дотримання норми робочого часу та відпочинку, встановлення вихідних днів тощо, а також ознайомили з негативними наслідками тіньової зайнятості та з відповідальністю за неоформлених працівників.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА,

начальник відділу праці  та соціально-трудових відносин  управління соцзахисту населення міськвиконкому.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up