На головну Інтерв'ю Чотири гранти від «Прибужжя» і Британської ради отримала Володимирщина

Чотири гранти від «Прибужжя» і Британської ради отримала Володимирщина

69

У нововолинському офісі фонду народного депутата Ігоря Гузя «Прибужжя» відзначили переможців третього етапу конкурсу міні-грантів «Крок назустріч». Переможці та організатори, а це, окрім нашого парламентаря і координатор програми «Активні громадяни» Британської ради в Україні  Захар Ткачук,  підписали угоди про спільну реалізацію проектів, що мають бути втілені протягом чотирьох наступних місяців.    Серед 11-ти переможців – чотири із Володимирщини, два від містян та по одному від Селецької школи й від Устилузької об’єднаної громади. Як повідомив виконавчий директор фонду «Прибужжя»  Борис Карпус, володимир-волинці впевнено тримають лідерство з активності у цій роботі – адже із 70 проектів, що надійшли на останній етап, 16 подані із нашого району і 13 – із міста.

     «Джерелом здоровя»  називають жителі Тростянки воду із невеличкого витоку, до якого приходять і приїздять не лише вони, а й люди із сусідніх сіл та Устилуга. Адже тут досі є проблема із забезпеченням населення доброякісною питною водою. Причина – відсутність каналізації у місті та значний вплив хімізації сільськогосподарського виробництва. Ініціативна група, до якої входять рядові громадяни, представники громадських організацій, державні службовці, вирішили облаштувати навколо цілющого природного джерела огорожу, щоб захистити його від забруднення і замулення, зберегти для користування і зручного доступу всіх охочих. Керівником проекту стала проектний менеджер Устилузької міськради Ольга Костюк. Представляв цю ідею на презентації голова молодіжної організації Віктор Вавринюк. Цей проект  – найдешевший серед переможців, його загальний бюджет -19,5 тисячі гривень, із яких 12 тисяч 150 гривень надає фонд «Прибужжя», решту докладе громада. Серед партнерів – устилужанин Олександр Киричук, який  забезпечить лісоматеріалами для виготовлення дерев’яної конструкції, товариство «П’ятидні» –  прогрейдерує 700 метрів дороги, жінки із Союзу українок мають зайнятися ландшафтним дизайном  і насадити дерева біля джерела, а житель Тростянки, знаний в окрузі майстер на усі руки Олександр Шелінговський виготовить альтанку з огорожею і «одягне» джерело у спеціальну діжку, щоб вода не замулювалася і людям зручно було її зачерпнути.

- реклама -

  «Дитячий світ краси, казки та творчості» взялася створити для своїх вихованців учителька  молодших класів Селецької школи імені Олени Полонської Лілія Стасюк (на знімку друга зліва) і очолила роботу зі створення  сучасного класу. За вісім років педагогічної стажу, каже, побачила низку проблем у матеріально-технічному забезпеченні навчання. Зараз у класі немає ігрового куточка, спеціально обладнаного приміщення для уроків естетичного та виробничого навчання, недостатня кількість наочних матеріалів, а ті, що є, вже морально застаріли, відсутні технічні засоби навчання.  Щоб сільська дітвора навчалася у гідних, не гірших від міських, умовах, передбачається придбати телевізор, книжкові полиці, замість старих – нові парти-трансформери, інше  навчальне обладнання і меблі на 50 тисяч гривень. Реалізовуватиметься проект заради дітей трьох сіл – Селець, Чесний Хрест і Мар’я Воля. Допомагатиме Зимнівська сільська рада та батьківський комітет.

    Центр розвитку «Креатив студіо» при однойменному громадському об’єднанні створює для дівчат віком від восьми до 15 років із подругами Анастасія Азанова.  Ініціаторки пропагують саморозвиток, вдосконалення і самовиховання серед молоді Володимира. За їхнім задумом, цього літа тут пройде пробний курс «Юна леді», що складатиметься із 12 -ти занять і розпочнеться вже у липні. Учениці володимирських шкіл матимуть можливість набути широкого спектру знань на навичок, які допомагатимуть сучасним панянкам впевнено й шляхетно поводитися за будь-яких обставин і знайти власний шлях у дорослому житті. У планах – семінари, майстер-класи для дівчат різних вікових груп, зустрічі із людьми, котрі мають вагомі досягнення у різних сферах. Паралельно планується провести кілька майстер-класів і для дорослих. Організаторки переконані, що популяризувати самоосвіту  варто, починаючи із раннього віку.  Ця громадська організація вже провела сім заходів і тут констатують, що  мають свою цільову аудиторію – це діти до шести років та їхні батьки. До фонду звернулися за допомогою у придбанні техніки для демонстрування інформації. «Прибужжя» та Британська рада взяли  на себе половину загального бюджету проекту.

   «Скриньки добра» з’являться незабаром на Ковельській, 8, поблизу собору Різдва Христового й офісу міського терцентру управління соцзахисту. Наштовхнули на таку ідею начальника відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва міськвиконкому Любов Саць юрби людей під магазинами секонд-хенду, які спостерігає, йдучи вранці на роботу.  На жаль, декому доводиться копирсатися і у смітниках… Високі комунальні тарифи й ціни на продукти харчування, медикаменти, без яких багатьом не обійтися, змушують обмежувати себе в елементарному і заганяють за межу бідності багатьох із нас.  Але ж, подумала, кожен має вдома власний ще непоганий одяг, який вже не носить, але який ще може згодитися іншій людині. То чому б не звільнити місце у шафі й не віддати свої речі, щоб вони ще комусь послужили? Згодилися із такою думкою в управлінні праці та соціальній службі. До ініціативної групи з розробки проекту увійшли: заступник міського голови Лариса Кулікова, керівник управління соцзахисту населення Олександр Смикалюк,  головний спеціаліст міськвиконкому Тетяна Дишлюк, директор міського центру соціальних  служб для сім’ї, дітей і молоді Ірина Пикалюк, завідуюча терцентром із обслуговування одиноких малозабезпечених пенсіонерів Галина Борис, Катерина Музичук із місцевого телебачення.

Контейнери-барабани окремо для одягу і взуття, сконструйовані так, що покласти туди речі можна легко, але діставати – лише відкривши спеціальним ключем, що знаходитиметься у службовця терцентру, на чиєму балансі перебуватиме обладнання, пояснює Любов Саць. Одяг роздаватимуть підопічним соцпрацівників, можливо, й іншим громадянам, хто цього потребує. Виготовляють такі контейнери найдешевше у Львові, по 10, 6 тисячі гривень.   Планують зняти телевізійний ролик  про ці доброчинні скрині, висвітлити подію на сайті міськради, у соціальних мережах, пресі. Модератори похвалили за креативність нашу Любов Саць, згадавши її минулорічний  проект щодо модернізації водогону.

Народний депутат Ігор Гузь, вітаючи переможців, наголосив, що фонд «Прибужжя» не займається просто роздачею коштів і аж ніяк не втягає учасників проектів у жодні політичні справи,  а має на меті активізувати місцеві громади на розв’язання своїх локальних проблем. Захар Ткачук зауважив, що британці підтримують нас, бо бачать, що українці хочуть вчитися, змінювати своє життя і самі також вкладають працю й кошти у ці проекти. До речі, за його словами, саме Волинь зараз веде першість в Україні з проектної роботи й участі у подібних конкурсах.

   Ірина НАДЮКОВА.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − 17 =