У публічних бібліотеках Володимира і Нововолинська відбулися презентації історико-пригодницького роману “Юрій Хмельницький. Чуднівська битва” Богдана Пташника.
Його автор – журналіст із Каменя-Каширського, учасник російсько-української війни. Був неодноразово поранений. А за мужність, проявлену при захисті України, він нагороджений медаллю «За оборону міста-героя Харкова», почесними відзнаками.
Через важкі травми, отримані у боях, був звільнений з лав ЗСУ. Отоді і прийшла думка написати книгу. У 2023 році видавництво «Терен» випустило у світ його перший роман під назвою «Воскресіння Атлантів». Влітку цього року Богдан Пташник презентував його у двох містах нашого району. На зустріч з автором прийшло багато людей різного віку. Спілкування виявилося цікавим. Мабуть, саме тому, коли нещодавно вийшов у світ його новий роман під назвою «Юрій Хмельницький. Чуднівська битва» пан Богдан знову приїхав до Нововолинська і Володимира.
У шахтарському місті зустріч з ними започаткували актори-аматори театральної майстерні «Відчинена Брама» філії міського клубу палацу культури Дмитро Генсецький та Сергій Повх. Вбрані у костюми козаків, вони відтворили уривки роману, розкривши головну суть книги.
У післямові до цього історичного роману автор пише: «Є якась містичність у тому, що найвеличніші в Україні постаті зникають безслідно. Дивно. Тисячі гробниць звичайних людей, померлих багато століть тому, збереглися до наших днів. Але не героїв, які гриміли на весь світ славою і творили історії народів. Ми не можемо відшукати місце їх останнього спочинку. Безслідно зникли поховання не лише окремих правителів. Наче в повітрі розчинились цілі плеяди їх не менш уславлених нащадків!
Хтось знає, де лежить могутній волинський Манжак? Чи син його – Аттіла? Або його онук – Ернак? Ніхто. Чи, можливо, комусь відомо, де поховані інші їхні нащадки? Правителі Русі? Наприклад, Святослав Хоробрий? Зник повністю і рід Хмельницьких. Де їхні могили – невідомо.
Новий роман Богдана Пташника дає відповіді на питання, хто такий Юрій Хмельницький: безхарактерний хворобливий епілептик чи талановитий воєначальник і правитель? Йдеться тут і про Чуднівську битву 1662 року між українськими козаками і московським військом. Читач знайде у книзі відповіді і на багато інших питань стосовно України ХУІІ століття.
Учасники зустрічей мали можливість не лише поспілкуватися з Богданом Пташником, але й придбати його нову книгу з автографом, яка викликала неабиякий інтерес та неоднозначні відгуки у всіх тих, хто цікавиться історією України.
Валентина ПЕТРОЩУК