На головну Новини Чудо-пластирі, що рятують від болю та допомагають схуднути

Чудо-пластирі, що рятують від болю та допомагають схуднути

1121

Наклеєні на обличчя, шию та різні частини тіла різнокольорові пластирі з першого погляду викликають подив та усмішку – тим не менш, у великих містах, а також серед популярних блогерів у соцмережах це явище стає все більш популярним. Виявляється, з допомогою еластичних пластирів-тейпів позбуваються проблем із м’язами, суглобами та ще й поліпшують зовнішній вигляд. Віднедавна послуги кінезіотейпінгу надають і у нашому місті. Цим займається лікар ортопед-травматолог із багаторічним стажем Володимир Верко.

– Уперше тейпінг,  який був винайдений ще в 1973 році японським лікарем Кензо Касе, почали використовувати у спортивній медицині, де з допомогою надійної фіксації лікують розтяги, гематоми та інші травми, – розповідає Володимир Верко. – Згодом зрозуміли, що тейпінг з успіхом можна використовувати і в класичній медицині.

- реклама -

Кінезіотейпи – це еластичні клейкі стрічки, виконані з бавовни та покриті гіпоалергенним клеючим шаром на акриловій основі, який активізується  температурою тіла. Еластичність тейпів дозволяє розтягувати їх на 30-60 відсотків від своєї початкової довжини. За товщиною та еластичністю вони наближені до властивостей людської шкіри.

Вкрита тейпом ділянка тіла людини натягується, що створює проміжок між шкірою та м’язом, забезпечуючи тим самим відтік лімфатичної рідини. В результаті – рівень болю знижується на 70-80 відсотків, запальний процес вгамовується, забезпечується нормальний відтік лімфи та розслаблення м’язів, полегшується рух кінцівки чи суглобу, зменшується набряк та гематоми, а суглоб м’яко стабілізується.

Ось лише деякі із показань, коли тейпування допомагає побороти недугу: больові синдроми в м’язах, сухожиллях та зв’язках; біль в суглобах та хребті; посттравматичні та постоперативні стани; забої м’яких тканин та гематоми; порушення лімфотоку (набряки);  у період вагітності (заміна бандажа, регуляція лімфотоку при токсикозах), в післяпологовий період (лікування лактостазу); проблеми підшкірно-жирової клітковини;  підвивихи щиколотки, плеча, пальців; плечолопатковий періартрит (біль у плечі); п’яткова шпора;  біль в коліні, підвивих надколінника; головний біль; остеохондроз хребта.

Набирає нині обертів і так зване естетичне тейпування шкіри обличчя та шиї, яке застосовується в косметології. Такі регулярні процедури зменшують зморшки, поліпшують чіткість овалу обличчя, допомагають підтягнути лінію підборіддя, а також знижують больові відчуття при запаленні лицьового нерва. Приголомшливих результатів у схудненні вдається досягнути і при поєднанні тейпування з фізичною рухливістю та правильним харчуванням.

Утім, наклеїти тейп на проблемну ділянку тіла не так просто, як здається з першого погляду. Цим обов’язково повинен займатись спеціаліст, адже потрібно знати безліч нюансів – як правильно натягнути пластир та саму шкіру, а це залежить від проблеми, яку ми хочемо розв’язати. У деяких випадках має значення і колір тейпів, адже червоний пластир не рекомендують накладати на ділянки тіла, де є запальний процес. Досліджує тему кольорів  і Володимир Верко, який на власному досвіді переконався, що в деяких випадках він має велике значення.

– Був серед моїх пацієнтів співробітник правоохоронних органів, який спершу обрав тейп під колір форми, тобто чорний, але як тільки я підніс його до руки, тонус м’язів одразу упав, тобто організм подав сигнал, що цей колір має на нього згубну дію. Тоді поліцейський зізнався, що почувається погано щоразу, коли одягає робочу форму, – розповідає лікар.

Носити тейпи можна протягом 3-5 днів. Їх структура дозволяє тілу дихати та виводити зайву вологу. Скільки разів повторювати процедуру – все залежить від того, якого результату потрібно досягнути. Поки тейп приклеєний до тіла, то ефект такий, наче тисяча маленьких масажистів цілодобово роблять масаж на проблемній ділянці, зазначає Володимир Верко. І доки пластирі приносять користь організму, ви їх зовсім не відчуватимете. Та як тільки вони зроблять свою справу і стануть зайвими, ви одразу це відчуєте, адже шкіра під темпами почне свербіти. У такому разі дискомфорт терпіти не варто, адже тейп потрібно зняти.

Про хвороби розкаже саме тіло

Мікротейпінг – це лише один із методів лікування у прикладній кінезіології, зазначає Володимир Верко, який віднедавна не лише ортопед та ароматерапевт, а ще й кінезіолог. Для України це досить нове явище, адже перша Асоціація прикладної кінезіології у нас утворилась лише три  роки тому.

Володимир Верко розповідає, що натрапив в інтернеті на інформацію про цю методику і вирішив ознайомитись з нею на тематичному семінарі, присвяченому тригерним зонам.

– Мене це зацікавило, адже я травматолог і досі нічого про це не чув, а інформації у вільному доступу практично нема жодної. Так, навчатись цьому складно і дорого, але це того варте. Уже невдовзі після першого семінару  пройшов навчання з тейпінгу, хоча спочатку, як і більшість людей, скептично до цього ставився. Та моя думка кардинально змінилась, коли на собі відчув дивовижну дію цих пластирів – уже за 15 хвилин після нанесення тейпа минув біль на шиї, який досі дошкуляв. Тоді я зрозумів наскільки це чудова річ, – розповідає кінезіолог.

Прикладна кінезіологія – це новий і прогресивний напрямок медичної науки та практики, який об’єднав кращі традиційні та альтернативні методи лікування. Кінезіологія – наука, яка вивчає рух у всіх його проявах, механізми формування рухів та причини їх порушень. Але якщо говорити про психологічний аспект, то це поняття набагато ширше – це наука про рух наших почуттів, думок і м’язів.

– У кінозіології не лише лікують те місце, де болить, а й шукають першопричину. Адже біль насправді може бути компенсуючим явищем. Наш організм можна порівняти з холодильником, який несуть чотири чоловіки, двоє з яких вирішили ослабити свої зусилля через що решті важче нести спільну ношу. Так само і в людському організмі мозок з тих чи інших причин може вимикати окремі м’язи, функцію яких на себе переймуть інші, які згодом через навантаження почнуть давати про себе знати болем. Але ж лікувати потрібно не їх, а тих, хто відмовляється працювати, – переконує лікар.

Для того, щоб виявити першопричину захворювання, в кінезіології застосують мануальний м’язовий тест. З його допомогою лікар-кінезіолог досліджує наше тіло – розтягує  скорочений м’яз і аналізує, яку ж відповідь дасть на його дії нервова система людини. Якщо все гаразд, то сила скорочення м’яза повинна збільшитися. Якщо ж цього не відбулося, то в організмі є збій. У нашому тілі 80 м’язів і кінезіологія перевіряє кожен із них, а потім відновлює правильну їх реакцію.

– Під час цього тесту я неначе розмовляю із нервовою системою пацієнта, адже якщо знати як, то в організму можна все запитати і отримати необхідні відповіді, – розповідає лікар. – У цьому і є різниця між кінезіологією та класичною медициною, де лікар з власного досвіду чи протоколу призначає лікування, яке навіть може не підходити цьому пацієнту. А в кінезіології сам організм каже, що з ним не так і яке лікування йому потрібне, – каже Володимир Верко.

В кінезіології увесь організм розглядається як єдине ціле, де взаємопов’язані, здавалося б різні речі. Приміром, коли в людини болить шия, проблема може бути в п’ятковій кістці. Мало який спеціаліст зможе з’ясувати причину, тому лікуватиме пацієнту саме шию, біль до якої знову повертатиметься.

Попри те, що кабінет єдиного наразі на Волині лікаря-кінезіолога знаходиться у Володимирі, більшість його пацієнтів – це не місцеві жителі, а приїжджі з Луцька, Нововолинська, Турійська та інших міст. Запрошують Володимира Верка і у приватні клініки обласного центру. Найбільш поширеніші проблеми, з якими звертаються пацієнти, – болі у спині та в колінах. А віднедавна все частіше почали приходити жінки, які хочуть підкорегувати до літа об’єми свого тіла та овал обличчя.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять + 2 =