Новини

Чи буде облаштовано пляж у рамках громадського бюджету?

Архів
1 переглядів

Поданий у рамках громадського бюджету проект Олени Жуйводи «Пляж – влаштування рекреаційної зони у місці стихійного купання на річці Луга» вторік набрав найбільше голосів і став переможцем серед великих проектів, але поки ще не почав реалізовуватися. Як з’ясувалося, виникли певні перешкоди, пов’язані з нюансами екологічного законодавства. Чи буде проект втілено і чи зміниться міський пляж, ми розпитали у начальника відділу ЖКГ та інфраструктури міськвиконкому Віктора Фіщука.

– Цього тижня виїжджали на місце і плануємо роботи, але з певними змінами, зважаючи на нові обставини. У проекті передбачалося виправлення русла річки за рахунок вибору землі зі сторони Зарічанської ОТГ і встановлення водонаправляючої дамби. Але екологічна інспекція, яка буквально тиждень тому закінчила свою перевірку, залишила положення про гідрологічний заказник, частиною якого є річка Луга із заплавами у межах русла. А це означає, що не можна безпосередньо на руслі проводити жодні роботи без погодження з Міністерством екології. Щоб отримати погодження, слід розробити санітарно-екологічну експертизу, а вартість такої документації сягає до півмільйона гривень. Тому прийняли рішення наразі працювати по самій території пляжу.
За словами посадовця, там заплановано зробити стоянку для автомобілів, доріжку, яка перетинатиме територію, встановити мобільний рятувальний пункт, кілька біотуалетів, окремий куточок з роздягалками, елементи дитячого майданчика. А найголовніше — трубу водовідведення, яка перед пляжем заходить у річку, заглушити і обвести навколо пляжу, щоб вона виходила у водойму уже під мостом, нижче по течії. Також планують укріпити берегову лінію, додає секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський, до якого теж звернулися за коментарем. Щоб детально окреслити всі роботи, чекають візуалізацію від проектантів, яку обговорять в експертному середовищі за участю виконавців проекті.
Наразі перед виконавцями стоїть дилема: чи почати ці роботи зараз, у розпал купального сезону, створюючи незручності для містян, які приходить відпочити, чи перенести їх на вересень. Віктор Фіщук зауважив, що він би радив проводити ці роботи наприкінці літа-восени, але остаточно терміни їх виконання ще обговорюватимуть і визначаться із ними незабаром.
Щодо випрямлення русла, то, скоріш за все, це питання наразі буде відкладене. Бо хоча й у масштабах протяжності Луги місце, де мали проводити роботи, виглядає мікроскопічним, але екологи наполягають на дотриманні всіх дозвільних вимог.
Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up