На головну Досліджуємо проблему Чи буде Риловиця чистою: рейд річкою, яка давно чекає на допомогу

Чи буде Риловиця чистою: рейд річкою, яка давно чекає на допомогу

607

Тиждень тому відбувся черговий рейд Риловицею, під час якого вкотре обстежували річку на предмет наявності труб, через які у воду зливаються нечистоти. Як відомо, ще на початку минулої осені виявлені комісією труби, призначення яких не було встановлено, були блоковані запіненням, про що громадськість довго жартувала у соцмережах.

- реклама -

  Цього разу головний спеціаліст УЖКГ міста Олександр Здомищук та начальник відділу муніципальної поліції Андрій Книш пройшлись уже знайомим маршрутом, від місця на вулиці Привокзальній, де водойма бере початок, до точки, де закінчується житлова забудова і майоріє на горизонті Луга (вулиці Станіславського і Шептицького).

Не скрізь це прохідні місця, подекуди хащі просто не дозволяють підійти впритул і уважно оглянути побережжя. Біля деяких будинків прохід до води відгороджено самими господарями прибережних обійсть. Не кожен готовий і впустити на таку територію.

Комісія чекала, звичайно, що зима дозволить краще оглянути місцевість. Адже, якби був лід, можна було би пройтись річкою і ретельніше усе вивчити, на кризі помітніші були б стоки.

     У результаті цього рейду з’ясовано, що одна з двох раніше запінених труб такою і лишилась – це ще на початку маршруту, де вулиця Привокзальна. Знайдено кілька нових труб, поки що невідомого призначення, оскільки з власниками поспілкуватись не вийшло, зокрема, на вулиці Яновського.

   За островом, на якому нині облаштовують рекреаційну зону, якщо перейти через дорогу на вулиці Луцькій, Риловиця переходить у зовсім вузький потік, який розтинає собою присадибні ділянки двох вулиць – Шептицького і Станіславського, по суті ділячи їх між собою. Ось там до річки просто так не підійти. Вільний прохід є тільки через одну закинуту ділянку зі зруйнованими уже будинками. Саме на тому відрізку річки була друга запінена труба. І ось вона тепер виявилась знов діючою. Видніється вона з протилежного берега чітко, розташована якраз біля вуличного туалету, звідти якраз щось і крапало. У повітрі розносився відповідний запах, та він міг, звичайно, йти і не від труби. Представникам УЖКГ і муніципальної поліції цього разу вдалось поспілкуватись із мешканцями. Та ті заперечили, сказали, що труба насправді ливнева, показали вигрібні ями на своїй території.

   Впустила на своє обійстя комісію й одна жінка на вулиці Шептицького, показала впорядкований родиною берег зі свого боку. Підтвердила, що чула про випадки недобросовісного зливу нечистот деякими з сусідів. Та, каже, що хочеться про людей думати добре, тож сподівається, що далі вони поводитимуться свідоміше.

Олександр Здомищук та Андрій Книш на цьому і наголосили: жоден із мешканців прирічкової зони не написав заяви, яка би могла стати причиною для ретельнішого вивчення ситуації. Адже повноважень заходити до людей на територію у чиновників так просто немає. Що зможе полегшити справу – це розчищення самої річки, у ході якого можна буде берег вивчити краще.

Керівник міського управління ЖКГ Віктор Фіщук повідомив, що є проектно-кошторисна документація для очистки Риловиці, при формуванні бюджету на поточний рік було виділено на це понад 400 тисяч гривень. «Уже б можна було роботи починати, єдине, що заважає, – не можемо пройти експертизу проектної документації, оскільки там відсутній розділ оцінки впливу на довкілля. Він погоджується управлінням екології і природних ресурсів ОДА на підставі проведення громадських слухань, відповідно, про це публікується оголошення у пресі. Усі це також має відповідну вартість. Ми звернулись на сесію, аби нам ці кошти виділили, ідеться про суму близько 60 тисяч гривень. Після отримання висновку зможемо пройти експертизу і почнемо роботи з очищення. Уже цього року. Думаю, депутати нам підуть назустріч», – роз’яснив Віктор Сергійович.

   Проектом передбачено очищення річки від острова і у бік Острівка, до витоку. Роботи проводитимуться аналогічно до тих, що відбувались навколо острова. Буде зрізання та викорчовування повалених, вражених омелою, підгризених, підмитих дерев і чагарників, поглиблення русла, демонтаж труб, раніше не виявлених. «А русло матиме вигляд, який зараз є навколо острова», – підсумував начальник УЖКГ.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − 3 =