Новини

Чи можна розігнати солі в спині?

Архів
2299 переглядів

Кожен дорослий хоче зберегти фізичне здоров’я. А здоров’я – це не тільки повноцінний раціон і заняття фізкультурою, а ще й грамотна терапія недуг. Болі в спині – це досить частий симптом, що турбує величезну кількість людей всіх віків. Дуже часто причинами появи подібної патологіїслужать так звані остеофіти в хребті.

Термін “остеофіти суглобів” в народі, зазвичай, називають солями, але навряд чи всі розуміють, що це означає.Коли говорять про солі, то по-науковому це називається остеохондроз, а якщо точніше – його наслідки.А от у суглобахтакийпроце сназивається артроз. У народі остеофіти ще називають дзьобоподібними розростаннями, шипами, шпорами, екзостозами  тощо.

Отже, остеофітами називають нарости кісткової тканини, які зазвичай виникають в шийному відділі хребта, а також на кістках і суглобах рук і ніг, що з’являються у багатьох людей з віком. Вони обмежують рухливість суглобів і призводять до хрусту при рухах. До цього захворювання найчастіше схильні люди у віці після сорока років. Але ця недуга може вразити кісткову тканину і у молодості, зокрема молодих дівчат через часте носіння взуття на високих підборах.

Причин появи цієї проблеми є безліч. Наприклад, вони можуть утворюватися внаслідок окостеніння окістя або деяких інших тканин, пошкодження кістки, різних видів переломів, розриву зв’язок, при дегенерації суглобів, запальних захворюваннях, а також через утворення злоякісних пухлин.

Також розвитку цієї патології можуть сприяти такі фактори:
зайва вага і порушення обмінних процесів, загальне старіння організму, перенавантаження організму (побутові, спортивні, професійні), ендокринні та неврологічні захворювання, запалення кісткової тканини, порушення постави, травми хребта різного характеру і шиї, плоскостопість, пасивний спосіб життя, спадковість тощо.

На самому початку розвитку патології найчастіше захворювання розвивається без ознак і людина не відчуває болю, тому до лікаря звертатися не поспішає. Тільки в міру прогресування хвороби, хворий буде відчувати перші неприємні відчуття, які ще більше загострюються при стисканні остеофітами нервових закінчень. Але у подальшому збільшені остеофіти у деяких ситуаціях починають чинити тиск на нервові закінчення, через що з’являється біль колючого або ниючого характеру, схожий на біль при міжхребцевій грижі. При більших остеофітах у пацієнтів виникає  помітне обмеження рухливості. Особливо хворі це відчувають після навантажень або фізичних вправ. Хворобливість може виникати, навіть, під час руху. Рідше вона з’являється при кашлі або чханні.

Якщо нарости утворюються у хребті, то розвиваються дещо інші симптоми у вигляді головного болю, запаморочення, порушення зору, шумів у вухах  тощо.

Перед тим, як лікувати патологію, важливо виявити її, відшукати першопричину і ступінь занедбаності. Лікування буде ефективнішим, якщо  проводити його у комплексі, тобто, застосовуючи одночасно препарати і медичні процедури.

Лікування цієї проблеми мало чим відрізняється від лікування інших захворювань хребта. В першу чергу доводиться змиритися з тим, що остеофіти нікуди не пропадуть, головне завдання у цій ситуації – дати можливість організму «перебудуватися» під нові умови і зупинити розвиток хвороби. Загалом, лікування починається із протизапальних та знеболюючих препаратів. Після зняття больового синдрому необхідно буде пройти курс масажу, щодня виконувати комплекс лікувальної гімнастики, у деяких ситуаціях необхідно використовувати фізіотерапію. Але у період загострення або виникнення гострого болю вправи виконувати не рекомендується.

Слід пам’ятати, що коли в хребті з’являються остеофіти, їх лікування ніколи не буває швидким, так що має сенс зайнятися профілактикою цієї проблеми, щоб не витрачати потім масу часу і сил на лікування.

Знову хочеься повторити слова свого покійного дідуся народного лікаря Івана Довгуна: «Легше уникнути захворювання, ніж лікувати його».

Для профілактики цього захворювання потрібно вести активний спосіб життя, якомога більше рухатися, боротися з надмірною вагою та відмовитися від шкідливих звичок, уважно складати свій раціон харчування, у меню повинно бути якомога більше продуктів, багатих на кальцій, магній, калій та інші вітаміни (пастернак, біла і чорна редька, гарбуз печений та гарбузові каші). Дуже дієвим і помічним є відвар або настоянка з листя та кореня сабельника. Важливо постійно стежити за тим, як ви тримаєте спину, вона повинна бути рівною, шия не  має випирати вперед, не слід спати на м’якому, краще віддати перевагу ортопедичному матрацу і твердій поверхні. Якщо у вас сидяча робота, потрібно щоразу через дві години розминатися, виконувати вправи для шиї, спини тощо.

Ото ж, якщо будете піклуватися про свій організм, то хвороби обійдуть вас стороною.

Іван СЕРГІЙЧУК,

лікар реабілітолог.  М. Луцьк

 Деталі за телефонами:  0997399337, 0972485699.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up