Новини

Чи всі 12 питань потребували позачергового розгляду?

Новини
208 переглядів

  На позачерговій сесії міської ради, яка відбулась минулого тижня,  пропонувалося до розгляду 12 питань. Однак  депутат Костянтин Зінкевич відразу висловив зауваження, що  чотири з них не потребують позачергового розгляду, їх можна  винести на пленарне засідання у нормальному режимі, що дало б можливість уважніше проаналізувати пропоновані проєкти рішень. Міський голова йому заперечив, що всі питання важливі, і виніс порядок денний на затвердження. Його підтримали більшістю  голосів.

Спочатку традиційно  була черга депутатських запитів. Сергій Радкевич адресував  таке звернення заступнику міського голови Андрієві Гудиму з пропозицією вивчити, підготувати звернення і укласти відповідні угоди щодо пропонованої ним можливості передачі Володимиру атракціонів з прифронтового Покровська, адміністрація якого вже виїхала, а сам керівник тамтешнього парку «Ювілейний» нині мешкає у Володимирі. Олексій Панасюк найперше обурився такою пропозицією: де ж то бачено, щоб забирати у дітей, цікавився, скільки це буде коштувати. Більшість депутатів запит не підтримали. Не вистачило голосів і для прийняття запиту Андрія Гнатюка щодо встановлення камери із датчиком швидкості руху автомобілів на вулиці Луцькій, неподалік ліцею №5, де після ремонту залізничного переїзду проблема з безпекою руху загострилася.

Із незначними зауваженнями прийнято рішення щодо дострокового припинення повноважень заступниці міського голови Любові Саць, яка перебувала у декретній, а тоді  відпустці по догляду за дитиною. Депутати міської ради надали  згоду на безоплатну передачу обладнання, придбаного за кошти міського бюджету, для потреб чотирьох військових з’єднань на загальну суму 4,6 мільйона гривень.

Внесено зміни та доповнення до Програми розроблення містобудівної документації Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, а також до програми охорони навколишнього природного середовища, що зумовлене потребою  розробки проєкту  для збільшення обсягів другої черги полігону твердих побутових відходів.

На прохання кількох військових частин здійснено перерозподіл раніше виділених коштів на інші,  нагальніші потреби. Окрім цього, виділили 200 тисяч гривень Волинському ТЦК та СП на проведення оповіщення військовозобов’язаних шляхом надсилання повісток через АТ “Укрпошта” та на відеоспостереження. Звернення  Львівського військово-медичного клінічного центру (військового госпіталю Державної прикордонної служби)  про виділення 250 тисяч гривень на поточний ремонт вентиляційної системи  депутати не підтримали.

Найбільш дискусійним питанням сесії був проєкт рішення про внесення змін до бюджету. У підсумку погоджено розподіл понад 6,4 мільйона гривень від його  перевиконання. За ці кошти планується проведення реконструкції інженерних мереж зі встановленням когенераційної установки на одній з міських котелень, співфінансування заходів з придбання необхідного обладнання для предметних класів НУШ, співфінансування капітального ремонту ліфтів, поточні ремонти кількох доріжок та тротуарів та інші заходи з благоустрою. Левову частку цих коштів –  п’ять мільйонів гривень –  виділено у вигляді субвенції з місцевого бюджету обласному для вирішення першочергових потреб обласних закладів охорони здоров’я.

Зміни до бюджету також передбачають прийняття на доходи кількох державних субвенцій, зокрема для НУШ та на харчування учнів молодших класів, а також включають перерозподіл раніше виділених коштів, які з тих чи інших причин спрямовують на більш нагальні потреби.

Депутат Костянтин Зінкевич знову порушив питання щодо потреби першочерговості, а фактично поспіху у розгляді  окремих питань. Бо у такому режимі не всі вони пройшли обговорення на погоджувальній раді і розглянуті не всіма профільними комісіями. А ще поцікавився, хто оплачує виготовлення листівок, які вкладають у продуктові набори з текстом від міського голови. Сергій Радкевич з ним не погодився щодо погоджувальної ради: за регламентом проєкти рішень можуть затверджуватися на засіданнях комісій. Наталія Василець теж зауважила, що на позачерговій сесії мають розглядатися  питання, які не можна відкласти, бо у цьому випадку комісії ставлять перед фактом, не надають перелік звернень, за якими доводитися приймати рішення. На її думку, неправильно, що кошти виділяють їх головним розпорядникам – структурним підрозділам міськвиконкому, а ті вже самі приймають рішення, на які об’єкти їх спрямувати. Депутатка назвала це маніпуляцією, з чим категорично не погодився міський голова Ігор Пальонка.

Олексій Панасюк підтримав Наталію Василець і обурився ремонтом дороги на вулиці Наталії Ужвій, який, за його словами, зробили лише до бази одного підприємця. Микола Юнак зазначив, що не бачить проблеми у потребі погоджувати всі рішення, а ремонт дороги виконали у тому обсязі, що дозволяли кошти – 400 тисяч гривень. Щодо  подачі депутатам запитів, то Ганна Радкевич зауважила, що їх дуже багато, але вони не приховані, а вникати – це велика робота.

Окремим рішенням надано дозвіл на розроблення детального плану території та звіту про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки земельних ділянок за межами населених пунктів Володимир-Волинської громади для будівництва та обслуговування вітроелектростанцій і об’єктів супутньої електроенергетичної інфраструктури  ТзОВ «Суходоли Вест Вінд-1».

Частину  нежитлового   приміщення   загальною    площею  717,85 кв. м  на вул. Северина Наливайка,18, а це будівля станції переливання крові, включено у перелік другого типу об’єктів комунальної власності,  що підлягають передачі в оренду без проведення аукціону. Безоплатно з державної власності зі сфери управління Державної казначейської служби України прийнято у комунальну власність міської громади адміністративну будівлю на вул. Ковельській, 35, загальною площею 2080,9 кв. м

У «Різному» депутати поцікавилися  перспективами базарчику  біля ліцею № 3.

Наш кор.

 

Коментарі
Теги: міська рада, позечергова сесія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up