Новини

ЧИЙ РІК НАСТАЄ (1983): Міські клопоти  і сімейні цінності Ярослава Матвійчука

Архів
22 переглядів

За десять днів до Нового року у кабінеті першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука панує зовсім не передсвяткова, а цілком робоча метушня – Жовта Собака не дає спокійно дочекатися покровительки «його» року.. Рік, що минає, посадовець теж називає непростим – на сході України триває війна, а тим часом почали втілюватися започатковані урядом амбітні реформи – й освітня, і медична. Помітний ефект дає й децентралізація.«Будь-які зміни, які відбуваються в країні і торкаються людей, сприймаються суспільством болісно. А люди зі своїми питаннями йдуть до тих, хто найближче, – до органів місцевого самоврядування, хоча деякі із них зовсім не належать до нашої сфери впливу. Жителі міста не заглиблюються у те, чи це функція державна, чи регіональна чи місцевого самоврядування – вони мають проблему і хочуть, щоб вона була розв’язана», – констатує Ярослав.

Але запевняє: спільно з громадою вдалося подолати непрості ситуації, які були, повністю виконати бюджет. А план роботи на наступний рік «узгоджений» з  міським  бюджетом-2019міста. Якими цьогорічними здобутками тішиться  перший заступник міського голови? «В цьому році запрацював так званий дорожній фонд і вперше побачили від нього реальну користь. Завдяки йому отримали кошти з паливного акцизу за формулою 50/50, а це сім мільйонів гривень, за які в цьому році вдалося побудувати ряд доріг. Також серед приємних «обновок» – дорога з Луцька до Володимира. Це  справді крок вперед, і ми всі його відчуваємо. Сподіваємося, що цей темп, який ми взяли, продовжимо і в наступних роках».

А як жителя міста, Ярослава Матвійчука тішить те, щовідроджується традиція проведення фестивалів. Розповідає, що гарно відпочили з сім’єю на «Княжому», багато цікавих атракцій на історичну тематику було проведено до Дня міста. Відвідували і районний  фестиваль «Коровай-сузір’я». Та й «Смаковиця по-володимирськи» набирає потужності. Чого в цьому році не вистачало? «Часу», – сміється Ярослав. І серйозно додає, що більше його хотів би проводити з сім’єю.

Плани на наступний рік у посадовця тісно пов’язані з розвитком міста. «Наша покровителька, Свиня,  – домашня тваринка, яка любить своє обійстя, і ми також любимо свій дім. Тому постараємося максимально залучити не тільки кошти міського бюджету, але й інші. Екологічний фонд у цьому році почав працювати, сподіваємося, так буде і в наступному. Будемо пробувати залучати і гранти, і дешеві кредити від європейських інституцій. Треба щось робити з багатоквартирними будинками, які списали з балансу ЖЕКів. Мешканці самі не потягнуть, бо потрібні серйозні капіталовкладення. Сподіваємося, що фонд енергоефективності запрацює, і будуть програми, за яких можна буде проводити модернізацію такого житла».

Ярослав Матвійчук дослухається до того, що радять зірки,  й остерігається чорних котів, які перебігають дорогу. У житті, як і його покровителька-Свиня, старається бути неконфліктним, намагається шукати компроміси. Як і ця домашня тваринка, любить свій дім, цінує час, проведений із рідними. Тож і Новий рік зустрічає у сімейному форматі. «Маємо таку традицію, – ділиться Ярослав. –  31 грудня вечеряємо з моїми батьками, прихід Нового року відзначаємо з дружиною і синочком вдома, а на наступний день ідемо в гості до батьків дружини».

Що побажає перший заступник міського голови читачам газети? «Щоб вони і їхні родини провели наступний рік при доброму здоров’ї, щоб настав мир і спокій у нашій державі… І всім нам  – оптимізму!»

Віталіна МАКАРИК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up