Новини

ЧИЙ РІК НАСТАЄ (1995): Шахова королева Антоніна

Архів
3 переглядів

   Щотижня ця дівчина «підкидає» нашій газеті новини зі світу шахістів, але її світ не обмежується чорно-білими клітинками шахового поля. Яскрава, весела і життєрадісна Антоніна Здомищук цього року закінчує навчання в ЛНТУ на спеціальності «професійна освіта, комп’ютерні науки» і зараз, попри холодну зимову погоду, у неї – гаряча пора, адже днями на студентку чекає захист диплому. У вільний час Тоня любить з друзями на пограти у jungle speed, «показуху» чи навіть покер. А на роботі вчить дітей грати по-серйозному – в шахи.

– Ніколи не думала, що «вміння грати» допоможе мені заробляти на хліб, – сміється Антоніна. – А моя історія з шахами розпочалася зовсім не з мене, а зі старшого брата. Він записався на секцію, а я всюди ходила за ним «хвостиком» і в якийсь момент захотіла й собі спробувати зіграти. Мені дуже пощастило, бо дівчат у цьому виді спорту небагато, тож тренер, Володимир Віжанський, записав мене посеред року. І з цього моменту я полюбила гру, найбільше – за сам процес, коли тобі потрібно завжди бути сконцентрованим, уважним і поважати свого суперника

Навчати гри у шахи нелегко, зізнається Тоня, особливо – маленьких діток. До своїх учнів вона старається бути доброю, але також і строгою, адже вони мають зрозуміти, що шахи – це дисципліна, уважність і самоконтроль. Зараз все більше батьків заохочують дітей відвідувати цю секцію, і це тішить. Але головне, підкреслює Антоніна, щоб самі діти любили гру: «Я щаслива, коли перед турніром вони підходять і радяться, як краще розіграти партію. Є такі, які люблять грати лише білими або лише чорними, бо цим кольором більше партій виграли. Я пояснюю, що це неважливо. Адже виграють не фігури певного кольору, а гравець, який ними керує».

У Тоні, як і в її покровительки-Свинки, веселий компанійський характер. Також вона не любить сваритися і в напружених ситуаціях старається знайти компроміс, адже переконана, що такий підхід побереже всім нервові клітини і тільки полегшить життя. А притаманну Свині чесність дівчина вважає рисою, яка має бути присутня у всіх людей, незалежно від знаку гороскопу. Найголовніше ж, каже, бути чесним із собою.

– Гороскопи інколи читаю, особливо коли треба поліпшити настрій, адже у них зазвичай обіцяють багато хорошого. Але всерйоз не сприймаю: погодьтеся, якщо передбачення каже, що «вам дуже пощастить», ви ж не будете сидіти на дивані і чекати того щастя? Отак і я, займаюся своїми справами і наступного дня вже можу не пригадати, що ж у тому гороскопі читала, – каже Тоня.

Дівчина вдячна Жовтій Собаці, рік якої вже ось-ось помахає хвостом, за те, що берегла здоров’я її сім’ї. А від 2019 року чекає чогось яскравого, нового, атмосферного і світлого.

А читачам «Слова правди» Антоніна Здомищук адресує такі слова: «Вітаю усіх з прийдешніми Різдвом Христовим та Новим 2019 роком! Бажаю світлих днів, позитивних вражень, щирих емоцій, коханих людей поряд, мирного неба над головою, рідної землі під ногами. Живіть з любов’ю і вдячністю у серці – і все у вас буде добре!

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up