
Виснажливий м’язовий біль у шийній області знайомі майже кожному. Адже відчути на собі ці неприємні відчуття можна вже після першого протягу. Зазвичай, і знастанням тепла ми часто відкриваємо вікна, включаємо кондиціонери, їздимо на машині з відкритими вікнами не замислюючись про те, що протяг може продути шию, обличчя та призвести до інших негативних наслідків. На біль у ши їскаржиться кожен десятий житель планети. Після проблем з попереком – це друга за частотою причина звернення пацієнтів до лікаря.
Часто ми можемо чути від своїх знайомих про те, що після протягу починає тягнути шию або з’являється печіння у м’язах і біль в спині після навантаження, або в попереку після переохолодження. Як правило, больов і відчуття мають ниючий характер і посилюються при ходьбі, і тоді здається, що болить все тіло. У всіх цих випадках можна говорити, що однією із причин таких симптомів може виступати міозит.
Коли змінюється погода, то болі можуть посилюватися. Під час рухів біль більш дає знати про себе, хвороба все більше прогресує, тоді до болю приєднується обмеження рухливості довколишніх суглобів. Наростає слабкість у м’язах, це може призвести до їхатрофії (часткової або повної).
Міозитом медики називають ураження м’язів, обумовлене травматичним, запальним або токсичним характером і виникає внаслідок впливу різних факторів. Він являє собою захворювання, яке відображається переважно в спині, шиї, грудній клітці. Захворювання вражає особи будь-якого віку і статі. Особливо в групуризикувходять люди, якімаютьіншіпроблеми з опорно-руховимапаратом.
Причиною недуги можуть бути інфекційні захворювання (грип, ангіна, ревматизм, хронічний тонзиліт і т.д.), паразитарні інфекції (ехінококоз, трихінельоз), токсичні впливи (порушення обміну речовин, подагра, цукровий діабет), професійний фактор (у скрипалів, піаністів, шоферів, друкарок, робота яких пов’язана з напругою однієї і тієї ж групи м’язів або у тих людей, робота яких змушує тривалий час перебувати в незручній позі).
Лікуванням міозиту треба займатися відразу, як тільки з’явилися його перші ознаки. Але для початку варто зрозуміти, чому ж виникла ця патологія, і що відбувається в організмі. Головне правильно поставити діагноз і не переплутати із остеохондрозом.
Щоб зняти больовий синдром, необхідно застосувати фізіотерапію і сухе тепло, але найефективнішим способом в подоланні хвороби вважається масаж. Масажист, який має професійну підготовку здатний вплинути на уражені м`язи, швидко знімаючи біль. У домашніх умовах людина може хворе місце розтирати ефірними маслами (лаванда, майоран, евкаліпт).
Щобуникнути рецидиву, слід дотримуватися здорового способу життя, посиливши контроль над фізичними навантаженнями. Якщо у вас сидяча робота, введіть в свій розпорядок дня зарядку, щоб розминати м`язи і постійно тримати їх у тонусі. Не слід забувати, що в лікувальному процесі особливу роль відіграє дієта. Не рекомендується вживати алкогольні напої, копченості, жирну і солону їжу. Дуже корисні молоко, пшенична і вівсяна каші, бобові, печінка і яблука.
Медицина пропонує різноманітні мазі, і болезаспокійливі таблетки, з допомогою яких за короткий час можна позбутися недуги. Але в народній медицині свої методи, де лікування міозиту в домашніх умовах приносить також дуже хороші результати.
При міозитах, м`язові болі допоможезняти мазь, виготовлена з хвоща польового, варена картопля в мундирах. А ось суміш з меду і яблучного оцту підходить для внутрішнього вживання. Корисними є компреси з листя білокачанної капусти, змащуючи їх господарським милом і посипаючи харчовою сіллю. Народні лікарі радять лікувати хворобу корою барбарису на спирту. Біль при міозиті, допоможе зняти народний засіб, приготовлений з листя і бруньок верби.
Отже, щоб запобігти міозиту, намагайтеся уникати перенапруження м’язів, травм, переохолодження, протягів. Правильно харчуйтеся, стежте за станом імунітету, вчасно лікуйте інфекційніх вороби і все буде впорядку.
Іван СЕРГІЙЧУК.
Телефони: 0997399337, 0972485699.
