На головну Інтерв'ю Чим живе княже місто: Інтерв’ю з Петром Саганюком

Чим живе княже місто: Інтерв’ю з Петром Саганюком

88

На сьогодні всі питання розвитку міста покладені на місцеве самоврядування. Особлива увага міського голови Володимира-Волинського Петра Саганюка  спрямована на створення належних умов для навчання та перебування дітей в освітніх закладах, забезпечення належних умов в медичних установах, а також на розвиток міської інфраструктури. Напередодні місцевих виборів наша розмова не про політику, а про те, чим нині живе княже місто.

 – Петре Даниловичу,  знаємо, що Володимир-Волинська міська рада підписала меморандум з Фондом енергоефективності.  Натомість що вдалося зробити місту своїми силами в напрямку енергозбереження?

- реклама -

– Найперше ми дбаємо про заклади освіти, а тому за 5 років вдалося замінити в усіх садках і школах вікна на сучасні металопластикові. У другому і восьмому садках  капітально відремонтували дах і утеплили фасади. Зараз триває капремонт даху і в садочку «Дзвіночок». Роботу в напрямку енергозбереження проводимо вже зараз, встановлюючи в трьох освітніх закладах сучасні теплові пункти, які економлять теплову енергію на 30%. ІТП дозволять економно витрачати енергоресурси, регулюючи відпуск теплової енергії . Це ще одна можливість забезпечити комфортну температуру для дітей та працівників навчальних закладів протягом опалювального сезону, економлячи при цьому на тепловій енергії. Так крок за кроком у місті робимо  все необхідне, щоб кожен заклад освіти ставав сучасним  та був максимально комфортним  для дітей.

 – У місті є прекрасний заклад  для навчання і виховання дітей з особливими потребами – інклюзивно-ресурсний центр. А як розвиваєте інклюзію в дошкіллі?

– Ніколи не оминаємо увагою розвиток інклюзивної освіти. Наприклад, наш дитячий навчальний заклад «Волиняночка» першим в області відкрив дві групи для дітей із вадами зору та мовлення. Тут облаштували чудовий простір для розвитку дітей з особливими потребами – сенсорно-лего кімната «Грайлик». Приміщення оснащене спеціальним обладнанням, дидактичними матеріалами для проведення корекційної роботи та психологічного розвантаження дошкільнят.

 – Які зміни несе за собою впровадження реформи Нової української школи в освіті Володимира-Волинського?

– Згідно з концепцією НУШ, до 2023 року має бути прийнятий новий стандарт профільної школи, а до 2027-ого року  повинен відбутися повноцінний запуск профільної школи. Ми також працюємо над планами щодо створення ліцею профільного напрямку, у якому навчатимуться старшокласники міста та району.

 – Кожного року з міського бюджету виділяють чималі суми на те, щоб перетворити  медичні заклади міста у зразкові для отримання населенням медичних послуг. На що спрямовували кошти?

– Щорічно місто робить фінансові вливання, щоб всі без виключення технологічні і лікувальні приміщення були приведені до ладу, набули сучасного вигляду.  Це важливо, бо в таких умовах приємно працювати медикам, а пацієнтам – комфортно перебувати на лікуванні.

Маємо тепер нове відділення гемодіалізу, де є сучасні комфортні палати і  меблі, гарні санвузли, світлі просторі коридори, нові вікна. Також от-от на виході новенький сучасний ліфт, що надзвичайно важливо для пересування пацієнтів.

Більше 4 мільйонів гривень в місті спрямували на реконструкцію амбулаторії загальної практики сімейної медицини в районі цукрового заводу. Новенька амбулаторія скоро відчинить свої двері.

Варто зазначити, що Володимир-Волинська лікарня – одна з трьох медустанов Волині, де буде нова киснева станція, придбана для медичного закладу за 3,2 мільйони гривень з міського бюджету. Обладнання необхідне  для подачі кисню не лише в реанімаційне відділення для апаратів ШВЛ, а й в окремі палати відділень лікарні. Ще придбали новенький цифровий рентген, ендоскоп, ШВЛ для новонароджених. А загалом, понад 25 мільйонів з міського бюджету спрямовано на лікарню тільки у цьому році.

Намагаємося всіляко заохочувати медиків. Лише у вересні  додаткових 558 тисяч гривень спрямували на доплату до зарплат лікарям “вторинки”. Розуміючи важливість праці лікарів у складних умовах, згадану суму перерахували в якості премій.

Насправді завдяки зусиллям багатьох людей в лікарні зроблено дуже багато. Я вважаю, що вдалося якісно змінити стан міської медицини, проте у прагненні до кращого ще є чимало завдань, які  потрібно виконати.

 – В умовах війни на Сході України виникла необхідність надання додаткових соціальних гарантій воїнам АТО (ООС), а також сім’ям загиблих воїнів. Як піклуються про «атовців» у Володимирі?

– Володимир-Волинський  –  місто військових, тому саме ця категорія потребує особливої уваги збоку влади. За рахунок міського бюджету компенсовуємо 50 відсотків пільги за комунальні послуги для сімей загиблих військовослужбовців, ще 50 компенсовує держава. Тобто у Володимирі такі сім’ї мають 100 відсотків пільги на комунальні послуги відповідно до соціальних норм. Діти із цих сімей безкоштовно харчуються у навчальних закладах, можуть безоплатно користуватися міським басейном, навчатися в установах культури.  За кожною родиною закріплений відповідальний працівник, я постійно намагаюся бути в курсі, чим живуть ці сім’ї, підтримати матеріально до якогось свята чи допомогти вирішити якусь проблему.

А загалом , з місцевого бюджету фінансується і пільгове перевезення громадян, надаються допомоги на лікування жителям міста. От нещодавно звернулась жіночка, якій пересадили нирку. Вона отримує замісну терапію, вартість якої не під силу простій українській родині. Тому дав доручення розробити відповідну місцеву програму для таких осіб.

 – На всіх сесіях ви піднімаєте перед депутатами питання облаштування місць відпочинку.

– Так, завершується облаштування відпочинкової зони на нашій місцевій невеличкій річці Риловиці. Парк знаходиться обабіч вулиці Луцької, однієї з центральних в місті і є окрасою і місцем відпочинку не лише тамтешніх мешканців, але й усіх володимирчан. Чимало робіт вдалось зробити і в парку «Слов’янському». Цей напрямок треба продовжити, як і облаштувати скверик біля вулиці Небесної Сотні, біля музею, парк біля другої школи і багато інших.

 – Питання доріг зараз – одне з найбільш актуальних. Ви говорили, що карантинні умови не дали змоги «розігнатися» з ремонтами у Володимирі-Волинському.

– На жаль, так воно і є, але великим плюсом стала реалізація українсько-польського проекту щодо ремонту дороги Устилуг-Володимир-Волинський. Ремонтні роботи виконує польська фірма “Дрог-Буд”. Тротуари біля відремонтованої дороги будемо робити коштами міської ради. Продовжуємо ремонти на вулицях Сагайдачного та  Незалежності. Сподіваємося, що сприятливі погодні умови дозволять їх закінчити в установлені строки. Безперечно, хотілося б зробити більше, але епідемія внесла свої корективи у наші плани. Але ми «задню не даємо», та й статистика не дасть розчаруватися. За роки мого перебування на посаді міського голови вдалося відремонтувати 80% вулиць міста, тому можу впевнено сказати, що соромитися нам немає за що.

Розмовляла Юлія Ховайло

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × три =