Новини

Читайте нас в онлайні, але не забувайте про передплату

Головне
386 переглядів

Кілька місяців  тривав наш  грантовий проєкт «Ефективні місцеві ЗМІ: цифровий розвиток для залучення громад» за фінансової підтримки Європейського Союзу, який редакція «Слова правди» виграла  у конкурсі від Української асоціації медіа бізнесу.

Він  став не тільки тим рятівним  кругом, що допоміг фінансово втриматися на плаву, а й стимулом до пошуків та розвитку видання.  Завдяки цій підтримці  наші журналістки побували у  багатьох громадах району, для яких наша газета залишилась єдиним районним виданням, провели зустрічі та опитування з людьми,  яких  повномасштабна війна  тимчасово переселила у наші краї, познайомилися і сприяли у діяльності  волонтерам…  Втім, усі ці результати наші читачі бачили на  газетних сторінках.

Але  вже у самій назві проєкту був закладений  ще один аспект, який  не відразу  став помітним – цифровий розвиток.

Ми прекрасно розуміємо, що  монополія друкованих ЗМІ в інформаційному просторі вже минула, і не цуралися онлайн-формату. Перший наш сайт створив школяр-вундеркінд за  досить символічну плату, згодом знайшли соліднішніх розробників, але через кілька років цей сайт зламали хакери. Вісім років тому ми відкинули пропозицію приєднатися до мережі «Сіті» і вирішили звернутися до відомих у регіоні фахівців, які зацікавлено сприйняли пропозицію створення газетного сайту і навіть розробили для нас логотип, який використовуємо і досі. За ці послуги редакція заплатила немалу на той час суму власних коштів, але сайт нашої газети був одним із кращих серед ЗМІ у регіоні, чим ми якоюсь мірою і пишалися. Але навіть добротний сайт був скоріше для морального задоволення, бо матеріального зиску він практично не приносив, а в пріоритеті залишалася друкована версія газети, від якої і за передплатою, і від продажу уроздріб надходили кошти.

Чи не першим, хто розкритикував і фактично забракував наш сайт, став наш ментор у згаданому проєкті, голова видавничого дому «Бурда-Україна» Андрій Вдовиченко. «Сайт має жити своїм життям» – ця його рекомендація, а згодом і сприяння УАМБ  стали поштовхом до нової розробки онлайн-версії видання.

Але коли  ми дізналися про ціну на ці послуги, то буквально взялися за голову. Самотужки нам  навряд чи колись би вдалося викроїти таку суму з вічно дірявого редакційного бюджету. Наші грантодавці  не відмовилися  підтримки, хоч і  виділили  дещо меншу суму. Доклавши до неї кошти від Інституту демократії імені Пилипа Орлика, від якого теж виграли грантову підтримку, редакція звернулась  до нововолинської фірми «Вест-стрім», яка нам  розробляла попередню версію сайту. Як і минулого  разу, її фахівці креативно поставилися до цього завдання, за що ми щиро вдячні  Олександру і Андрію Перевознікам.

І ось після кількох місяців такої співпраці  оновлений сайт slovopravdy.com.ua, можна сказати, зажив своїм життям. До речі, ми зареєстрували його у Національній раді з питань телебачення та радіомовлення як окреме  онлайн-медіа.  Версія його ще не остаточна, бо плануємо поступово наповнювати і  телефонний довідник контактами різних фірм і організацій, які змінилися після відключення стаціонарного зв’язку, про що просили б повідомляти редакцію, і  створити окремим спецпроєктом  меморіал Героїв з нашого району, які віддали життя за Україну, до наповнення якого також можуть долучатися наші читачі.

Але яким би не був  осучаснений сайт, він не замінить газету, яка у сконцентрованому вигляді розповідає на лише про новини, а й про історію краю, його людей,  аналізує важливі події, дає можливість читачам висловили свою точку зору та ще багато чого.

Отож залишайтеся із газетним  «Словом правди», з передплатою якого  слід поспішити, бо вона вже закінчується за кілька днів. До зустрічі в онлайні і на газетних сторінках у новому році.

Коментарі
Теги: передплата
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up