На головну Новини Даруймо добро людям з обмеженими можливостями, але безмежними здібностями

Даруймо добро людям з обмеженими можливостями, але безмежними здібностями

120

Щоб допомогти людям на чию долю випали нелегкі випробування, восени минулого року з ініціативи небайдужих була створена громадська організація «Стимул-осіб з інвалідністю». Її засновники хочуть привернути увагу громадськості до потреб людей, котрі мають обмежені можливості, але безмежні здібності, й часто лишаються наодинці зі своїми проблемами.

Нині «Стимул» налічує кілька десятків членів. Більшість з них обдаровані і творчі особистості, котрі беруть участь у різноманітних міських заходах, які, зважаючи на карантинні вимоги, нині відбуваються онлайн. І як доказ цьому – недавнє відкриття персональної виставки картин «Сяйво бісеру» Наталії Довгої, котра є незмінною солісткою гурту «Молодички».

- реклама -

Багато різних технік декоративно-прикладного мистецтва освоїла ініціатор створення «Стимулу» і голова організації Валентина Борусевич. Вона виготовляє ляльки-обереги, прикраси – ялинкові та пасхальні з атласних стрічок, деревця щастя, прикрашає вироби декупажем, а блокноти – точковим розписом. Днями у культурно-мистецькому центрі вона показала майстер-клас з виготовлення новорічних ангелів, а впродовж крайнього року вчила технікам хенд-мейду всіх охочих.

Веселково стелиться нитка у Тетяни Павлосюк, Світлани Середи і Тетяни Гілевич, а на їхніх рушниках, подушках, скатертинах та серветках оживають давні українські візерунки. Часто в інтернеті з’являються душевні вірші нашого поета Андрія Музичука, який мріє видати власну збірку, і ми його в цьому підтримуємо.На відмінно освоїв комп’ютерну техніку Іван Лучинець, котрий ще гарно співає. Наша членкиня Тамара Турик талановита кулінарка і кондитерка, вміє гарно в’язати. Її торти – справжні лігумінки, які б достойно оцінив навіть досвідчений шеф-кухар.

Добрих слів заслуговує найповажніший «стимулець» Петро Голячук. Він малює картини, столярує і виготовивпредмети інтер’єру для власного помешкання, а його дружина Алла Миколаївна -лауреат всеукраїнських конкурсів української народної і козацької пісні. Назар Тузовський черпає натхнення в лісі, і на перший погляд нічим не примітні  гілки та коріння з дерев, перетворює на чудернацьких лісових мешканців. Павло Тарасюк пише пейзажі, а хобі Романа Мирончука  – риболовля. Наші молодші члени виборювали призові місця у спортивних змагання з дартсу, у киданні кеглів та м’ячів на змаганнях серед осіб з інвалідністю.

Від часу створення «Стимулу» минуло небагато часу. Утім, за  цей короткий проміжок керівники «Стимулу» організували і провели понад десяток різноманітних заходів (про них ми розповідали у «Слово правди»), котрі відбулися завдяки підтримці влади, депутатів, волонтерів і небайдужих підприємців. Часто збирались у міській бібліотеці для дорослих, і у цім нам сприяли керівництво відділу культури і туризму міськвиконкому, а Микола Малишев і Андрій Мохончук (мережа магазинів «Наш край») частували солодощами.

Засновники ГО «Стимул» також щиро дякують релігійній громадській організації «Карітас-Спес-Луцьк», керівникам Всеукраїнської правозахисної організації осіб з інвалідністю Олександру Вознюку, благодійного фонду «Добровіта» з Дніпра Вікторії Чорня, Донецької обласної ГООІ Надії Паламарчук, фермерського господарства «Західний Буг» Миколі Юнаку, депутату міської ради сьомого скликання Максиму Клим’юку, котрі завжди допомагають і підтримують.

Цьогорічний Міжнародний день людей з інвалідністю вніс свої невтішні корективи у наше сьогодення. І хоча ми не будемо збиратись разом, як робили це раніше, але намагатимемось, щоб і в таких обмежених умовах наші члени відчули що про них піклуються і їх не забувають. Отож просимо небайдужих долучитися до доброї справи. А про наших членів, які мають чим здивувати, дивіться відеоролик, який запускаємо у соцмережах до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Тетяна АДАМОВИЧ,

засновниця ГО «Стимул-осіб з інвалідністю».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шістьнадцять − 10 =