На головну Війна Де і як придбати військові облігації

Де і як придбати військові облігації

123

Військові облігації – це цільові державні боргові цінні папери, призначені для запозичень на ринку з метою фінансування потреб Збройних сил України та держави в умовах війни. Виплати за таким облігаціями на 100% гарантуються державою та обслуговуються Міністерством фінансів України.

 Купуючи військові ОВДП, фізичні та юридичні особи допомагають зміцнити фінансовий фронт України. Кошти від облігацій використовуються для безперебійного забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану – соціальних та оборонних.

- реклама -

Це важливо для того, щоб і надалі чинити опір повномасштабній збройній агресії росії, а також підтримувати громадян дердави. Кількість вкладників серед громадян та бізнесу України на 6 травня перевищила 38,5 тисячі.

Міністерство фінансів України вчасно і в повному обсязі виконує власні зобов’язання. Зокрема, близько тисячі  юридичних та фізичних осіб 27 квітня отримали 3,3 мільярда  гривень від погашення першого випуску військових облігацій.

Результати аукціонів публікуються за посиланням: https://cutt.ly/6GSLu4W

Детальнішу статистику щодо купівлі військових ОВДП громадянами та бізнесом публікує депозитарій Національного банку щопонеділка.

    Основні умови купівлі військових ОВДП такі:

   Міністерство фінансів випускає як гривневі, так і валютні військові облігації. Водночас купувати валютні ОВДП зараз можна лише за валюту, у якій вони номіновані;

    номінальна вартість однієї гривневої облігації становить тисячу гривень, доларової –  тисячу доларів США, відповідно облігації, номінованої у євро, –тисяча євро;  ставка дохідності визначається на аукціоні. Ставка за випущеними раніше гривневими облігаціями становила від 9,5 до 11% річних (залежно від терміну погашення), доларовими – 3,7% річних, а за облігаціями, номінованими у євро, – 2,5% річних;

податки та збори із доходу за військовими облігаціями не стягуються.

Аукціони з продажу військових облігацій відбуваються щовівторка. В них беруть участь саме банки – первині дилери (зараз їх 11).Натомість громадяни та бізнес можуть у будь-який час купити військові ОВДП через банки-первинні дилери або через ліцензовані інвестиційні фірми. Такі операції класифікуються як операції на вторинному ринку ОВДП.

Порада: під час вибору фінансового партнера для операцій із військовими облігаціями звертайте увагу на всі можливі комісії та вартість інших супутніх послуг, які надаються цими установами.

Військові облігації на суму від  тисячі гривень можна  в таких банках та інвестиційних фірмах: Укргазбанк, Укрексімбанк, Альфа-Банк, ПУМБ, Банку Південний, Монобанк, ICU, Універ Капітал, Дрегон Капітал, БТС Брокер та Кінто; від 50 тисяч  – в Ощадбанку за спрощеною процедурою; від 100 тисяч – в ПриватБанку, Кредобанку, ОТП Банку; від 500 тисяч – в Райффайзен Банку та в Креді Агріколь Банку.

Купувати військові ОВДП можна як у відділеннях банків, так і через мобільні додатки. Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/lGSLzf0

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + 11 =