На головну Новини Де лікують братів наших менших

Де лікують братів наших менших

2317

Про ветеринара Сергія Тернова у нашому місті чули, мабуть, усі. Господарі домашніх тварин рекомендують його послуги один одному, волонтери, котрі займаються захистом безпритульних собак і кішечок, лише з вдячністю відгукуються про його добре серце, адже допомагає вижити тим тваринам, які були викинуті на вулицю.

Якщо у чиїсь плани карантин вніс доволі неприємні корективи, то для Сергія Тернова він став поштовхом до змін – протягом часу, коли не проводився звичний прийом його пацієнтів у ветлікарні, він облаштував власний ветеринарний кабінет у одному з приміщень колишнього консервного заводу за адресою вулиця Луцька, 81. Знайти його дуже просто – зазвичай під час робочого дня перед ним шикується ціла черга відвідувачів.

- реклама -

На думку відразу спадають рядки віршованої казки про доброго лікаря Айболитя, але з варіаціями, бо корова і вовчиця, і жучок, і навіть зайчатко на прийом не потрапляють. Кабінет створений для огляду, лікування та інших процедур для дрібних тварин – лише котів та собак, каже Сергій.

Поки ми розмовляємо, він чаклує над своїми інструментами, готується до наступних прийомів, а ще раз-по-раз двері клініки прочинять люди. Комусь лише проконсультуватись, комусь записатись на прийом, а хтось і на руках заносить хвостатого пацієнта.

«Як звати?», – перше, що запитує Сергій Тернов у господаря про тварину. Далі він уже розмовляє з нею, заспокоює, оглядає, одночасно ласкаво пояснюючи їй необхідність своїх дій. Здається, що за кілька хвилин такого спілкування тварина вже усе розуміє і довіряє умілим рукам лікаря.

За процесами діагностики та лікування уважно спостерігає молодий хлопець. Він готує місце огляду пацієнта, подає якісь інструменти. До знімку для публікації стає неохоче, мовляв, ще тільки вчиться у ветеринарному технікумі, тож просто практикується, але Сергій його підбадьорює: «Нехай знають, Богдане, і майбутнього лікаря».

Сам же Сергій Олександрович розповідає, що уже й не пригадає, що спонукало його до вибору професії. Давно це було, у 90-х… До того часу його родина поміняла багато місць проживання, адже батько був військовим. Так сталось, що хлопець народився в Україні, дитинство та юність його минули в Прибалтиці, а вступати до вишу довелось у Білорусії. Тож обрав для себе Вітебський ветеринарний інститут, тепер про це зовсім не шкодує, бо не уявляє свого життя без улюбленої роботи.

До нашого міста потрапив так само: поки ніс строкову службу, батьків командирували сюди, а він уже прибув за ними. Працював за фахом у військовому радгоспі, міжрайонній державній лабораторії ветмедицини, міській ветеринарній лікарні. Уже роками вимірюється його співпраця із волонтерами, котрі піклуються про безпритульних тварин. Каже, це його постійні клієнти, бо ж за домашніми улюбленцями люди таки приглядають, вчасно звертаються, якщо виникне така потреба, а отже, домашні тварини лише час від часу потребують ветеринарної допомоги. Бездомні ж – інша справа, більшість з них перебувають у занедбаному стані, мають одне чи ряд захворювань, тож нерідко, коли волонтери привозять тваринку на стерилізацію, виявляється, що вона потребує ще й інтенсивного лікарського втручання.

Узагалі, він дуже рекомендує усім господарям вчасно здійснювати стерилізацію своїх улюбленців, бо, каже, уже неможливо дивитись на те, скільки тварин, особливо маленьких, люди просто викидають на вулицю. Одразу й розвінчує міф, що кішці або собаці до проведення цієї процедури обов’язково треба дати привести перше потомство. «Це абсолютний фейк. Після восьмого місяця життя можна стерилізувати кішок, собак – з 10 місяців. Для здоров’я тварини ця оперативна процедура не лише не шкідлива, а й корисна, бо продовжує її життя. Справа в тому, що стерилізовані тварини уже не можуть захворіти на запалення репродуктивних органів – одну з поширених хвороб, а також різко зменшується ймовірність утворення у них пухлин, в тому числі у молочних залозах», – коментує ветеринар. Щодо розцінок у його клініці, то операція зі стерилізації кішок має стандартну вартість – 400 грн, а процедура для собак може бути дешевшою чи дорожчою в залежності від ваги тварини, тож її ціна коливається від 400 до 800 гривень.

Звичайно, витрати на таке оперативне втручання однакові для домашніх та бездоглядних тварин. Пригадує чоловік, був такий період, коли кошти за стерилізацію надходили з міського бюджету, тепер же, каже, волонтери можуть допомогти тваринам за рахунок внесків благодійників, яких не так і багато.

Серед хвороб тварин, розповідає ветеринар, переважають інфекції. Але й багатьом з них можна запобігти, якщо робити вчасно щеплення. До речі, він наголошує, що з 2018 року видача ветеринарно-санітарних паспортів, де ведуться відмітки про щеплення, зачислена до переліку адміністративних послуг, тож видавати такі документи єдиного зразка в Україні можуть лише державні ветлікарні. А вже відмітки про зроблені щеплення дозволено ставити і приватним лікарям.

Окрім лікування, Сергієві Тернову, часто випадає проводити інші процедури ветеринарного плану: купірування вушок та хвостів породистим тваринам, які мусять відповідати визначеним стандартам, а також відрізання кігтиків, яке потребує акуратності та анатомічних знань, адже господарі можуть не побачити межі, до якої дозволено кіготь відрізати. От і в той час, поки ми розмовляли, зайшов відвідувач, який займається розведенням собак. Він запросив лікаря на виклик додому – його улюблениця привела чергове потомство, і поки цуцикам кілька днів, необхідно підрізати їм хвостики.

«Добре, після роботи приїду», – погоджується Сергій Тернов, чим лише підтверджує славу «безвідмовного ветеринара», до якого звертаються і в робочий час, і у вихідні дні, і вночі, якщо ситуація критична.

Він уміє все: правильно встановити діагноз, зробити призначення, провести необхідні лікувальні процедури, порадити, які ліки і як краще давати, за що жителі Володимира йому щиро вдячні. Підтвердженням цього є безліч коментарів, дописів у соцмережах, де містяни висловлюють захоплення його професійністю, та й безперечний авторитет, яким ветеринар користується у середовищі тих, хто має чотирилапих друзів. Хоч лікар і зауважує, що й люди завдяки інтернету стали більш обізнані у питаннях догляду за домашніми тваринами, все ж просить громадян бути більш відповідальними, особливо в питаннях планування потомства, щоб запобігти збільшенню кількості тварин, які, нікому не потрібні, бігають вулицями та харчуються на смітниках. Адже в ставленні до братів наших менших і виявляється наша людяність.

Юлія ПАШКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 + девятнадцять =