На головну Новини Де навчитись водійській майстерності

Де навчитись водійській майстерності

2659

Пошуки інформації про усі можливі на теренах Володимирщини автомобільні курси вилились у справжнє розслідування. Що номерів телефонів у інтернеті ви так просто не знайдете, я не очікувала. Номери майже всі настільки застарілі, що зв’язок із автошколами довелось шукати обхідними шляхами: через родичів, знайомих та ін. Деякі з номерів помилкові: у ході пошуків натрапила на жінку, яка вже звикла, що до неї телефонують, як у автошколу. Насправді ж її номер, каже, ніколи школі не належав. Навіть на сайті міської ради у довіднику номери, приміром, технікуму чи ВПУ також не оновлено. Усе, певно, можна було б обійти пішки. Але у кого на це є час?

Отже, зібраний газетою матеріал зуміє зекономити ваш час і позбавити від багатьох годин головного болю. Подаємо стисло інформацію про шість навчальних закладів, у яких ви зможете отримати свідоцтво про закінчення курсів. А вже на базі цього документу у будь-якому із сервісних центрів МВС України можна отримати права. Мешканці нашого району зазвичай роблять це у найближчому до нас – у місті Нововолинську, на вулиці Сокальській, 1а.

ПП «Верстава» (вул. Гайдамацька, 24, телефон 0980856595).

- реклама -

У цій новій автошколі проводять навчання за категоріями А (мотоцикли), А1 (мопеди) і найпопулярнішою – В (легкові та інші авто, повна маса яких не перевищує 3,5 тонни, пасажирських місць не більше восьми). Термін навчання на категорію В – трохи більше 13 календарних тижнів. Ціна з січня 4300 гривень, плюс пальне (приблизно 60-70 гривень на солярку за годину практики водіння).

На базі школи можна також пройти перепідготовку. Якщо у водія є посвідчення вищої категорії, а він хоче отримати нижчу (А, А1, В), раніше для цього він просто звертався у МРЕВ, де складав іспит, нині ж законом передбачено обов’язкове отримання довідки про проходження 20-годинних курсів практичного водіння під бажану категорію. Така довідка у «Верставі» коштує 500 гривень. «Просто так її придбати не можна, слід спочатку показати і переконати інструктора, що водити машину вмієш», – каже директор автошколи Роман Ковальчук.

Вище професійне училище (вул. Данила Галицького, 10, телефони 3-50-93, 093-822-0470).

Про курси водіїв при ВПУ нам розповів заступник директора Андрій Люта. Він повідомив, що на категорію С (вантажні автомобілі) училище готує тільки учнів, що навчаються там. А для усіх охочих з-поза меж закладу доступне навчання на водія категорії В. Термін – три з половиною місяці. Курси проводять в міру комплектації груп. Це може бути раз у пів року. Торік, наприклад, була лише одна група. Переважно навчаються свої, однак приходять і охочі з міста. Нині групу набрано – до середини лютого.

Вартість навчання – 3200 гривень. Окремо на заправку автомобіля для практичного водіння на маневровому майданчику слід буде витратити 50 гривень на учня, для двогодинного водіння по місту – сто гривень.

Міський спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України (ТСОУ) (вул. Ковельська, 78, телефони 067-332-8479, 068-124-0022).

Підготовка водіїв категорії В займе 3,5 місяця, вартість 4800 (додатково слід буде оплатити 70-80 літрів бензину, з розрахунку 5 літрів на дві години практичного водіння( зараз це 130-132 грн.)).

Категорія С – 4,5 місяця, 5000 гривень, тут передбачено більше часу на практичну підготовку, відповідно, на бензин витрат також більше.

Проводиться і перепідготовка з В на С1 (вантажні автомобілі вагою від 3,5 до 7,5 тонни). Тільки ТСОУ у нашому місті пропонує таку категорію, підкреслює директор Володимир Газукін. І пояснює: «Це категорія для тих, хто розвозить товар по місту». Таке навчання триває 1,5-2 місяці, коштує до 3 тисяч гривень.

Десятиденна перепідготовка з С на В і С на С1 вартує одну тисячу гривень.

Зазвичай навчання відбувається у міру комплектування груп. 17 грудня якраз розпочалась реєстрація у групу на категорію В.

ТСОУ також займається – за рахунок держави – навчанням осіб, які отримали статус учасника АТО. Для цього їм слід зареєструватись у міській чи районній службах соціального захисту. Навчання таке для них безплатне.

Агротехнічний коледж (вул. Віленська, 1, телефон 096-577-4283).

На навчання по категорії В можна записуватись протягом року (випускають три групи на рік), водіїв категорії С тут готують лише раз у рік, розповідає керівник курсів Олександр Бліщ.

Вартість навчання на категорію В – 3800 гривень, термін навчання – 14 тижнів, має відбутись 40 годин практичного водіння. В середньому треба 5 літрів пального на дві години. Якщо людина хоче більше практики – може заправити машину і на 10 літрів.

Термін навчання водіїв категорії С складає 17 тижнів, вартує це 4200 гривень. З нового року ціна на усі ці курси може зрости.

Олександр Іванович підкреслив, що 27 грудня  закінчують курси нинішні учні, уже розпочато запис у чергову групу, яка стане до навчання після 7 січня.

Пункт філії Волинського обласного державного навчально-курсового комбінату УДП «Укрінтеравтосервіс» (вул. Сагайдачного, 87, телефон 0978481060).

Навчання водіїв категорії В тут коштує 4000 гривень, термін навчання 2,5 місяця, на 40 годин водіння піде від 40 до 50 літрів пального, яке треба буде також оплатити. «Звичайно, усе це індивідуально, – розповідає директор автошколи Олександр Шариков. – Одному водіння дається легко, іншому складно. Один може вкластись і в 30 літрів, а іншому і 60 не вистачить».

Категорія С – вартість навчання 4500 гривень, тривалість – 4,5 місяця. Тут треба доплачувати за газ, оскільки усі вантажні автомобілі у школі працюють на цьому виді пального. В середньому іде 150 м куб. газу на 60 годин водіння.

Ще є можливість отримати категорію Д (автобуси). Це перепідготовка. Тут водію слід мати трирічний водійський стаж, який підтверджують наявністю власного автомобіля з правом керування, зазначеним у техпаспорті, або нотаріально виданим дорученням, або довідкою з місця роботи. Для цього у водія вже має бути категорія В чи В,С. Вартість 2300 гривень плюс пальне в залежності від марки автобуса, який буде використовуватись: від 30 до 40 літрів. Термін навчання 2 – 2,5 місяця.

Також автошкола здійснює 20-годинну перепідготовку на категорії В і А у разі, якщо людина має посвідчення водія вищих категорій. У неї перевіряється практичне водіння. Вартість навчання на категорію В – одна тисяча гривень (пального може піти до 20 літрів), категорію А – 500 гривень (до 5 літрів).

Набір постійний, у міру комплектування груп.

Оваднівський професійний ліцей (с. Овадне, вул. Молодіжна, 43, телефон 073-049-8164).

Навчання водіїв категорії С тут проводиться тільки для своїх учнів.

На категорію В навчають усіх охочих. Вартість курсу складає 3700 гривень, термін навчання 3,5 місяця. Учень має від’їздити 40 годин практики. Звичайно, усе залежить від ступеня його підготовки. Дехто приходить на курси і вже вміє добре їздити, а інший сідає за кермо вперше. Від цього залежатиме і сума, яку учень витратить додатково на пальне.

Групи набираються раз чи два на рік, у міру комплектування груп.

Зараз групу з 16 чоловік набрано, кінець навчання у них 14 лютого.

«Оскільки ми досить віддалені від Володимира, чи наберемо на весну чергову групу, важко спрогнозувати, – каже викладач курсів Василь Субіцький. І додає жартома: – Усіх місцевих ми уже вивчили».

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять − 6 =