Новини

Де шукати символ року: Морські свинки потребують уваги й любові

Архів
154 переглядів

   Про цих тваринок часто жартують, що вони – суцільне непорозуміння: ні моря, ні сала, а морськими свинками звуться. Хоч вони й не схожі на пацят з п’ятачками, однак теж можуть претендувати на звання символу  року.

По-науковому ця тваринка зветься кавія свійська, а інші імена – морська свинка або мурчак – вона отримала за здатність видавати смішні звуки, схожі на хрюкання, свист чи муркотіння. Морськими, до речі, їх почали називати не через близькість із морем, а тому, що вони були привезені здалеку, «з-за моря».

Морська свинка – істота домашня, свійська. Її пращурів приручили близько 5000 років до нашої ери гірські племена з Андів, що в Південній Америці. Корінні американці вирощували маленьких свинок для їжі. В ході селекції ці тварини набули збільшених розмірів та плодовитості, зменшилася агресивність, зросла схильність до життя в групах. Індіанці тримали морських свинок в домашніх загонах, складених з каменів. Типове житло дозволяло вирощувати до 20 особин, з яких сім’я отримувала до п’яти кілограмів м’яса на місяць.

У Європу кавія примандрувала з Південної Америки у XVIстолітті. І так полюбилася європейцям, що вони почали тримати морських свинок як домашніх улюбленців. Зараз ці «поросятка» – одні з найпопулярніших в Європі ручних тваринок.

Чому їх так обожнює дітвори, як правильно доглядати за морськими свинками і що треба знати, щоб їм не нашкодити, ми розпитали у продавця-консультанта зоомагазину «Природа» Катерини Шворак:

– Морські свинки дуже ручні, тому їх варто обирати на роль першого домашнього улюбленця дітлахів. Вони ніжні, лагідні і не кусючі. Так би мовити, пристосовані до того, щоб їх тримати голіруч. Вони потребують любові й уваги, без них – чахнуть. Про них треба піклуватися і ретельно доглядати за ними.

Головне у догляді за морськими свинками, каже Катерина, – правильне харчування. Боронь Боже перегодувати! Від цього в них може трапитися здуття. Не можна давати дуже соковиту, мокру їжу, навіть краще, коли овочі будуть трішки прив’ялими. І ніякого печива чи інших «людських» продуктів. Огірки і капуста – теж заборонена їжа. Натомість свинки дуже люблять моркву, бурячок, добре їдять сіно. Залюбки хрумають зернові корми. Головне – щоб усього було потрохи, в міру.

Морські свинки добре вживаються з кроликами і навіть мають здатність «забирати» у них хвороби. Тому люди, які займаються розведенням вуханів, часто підселяють до них цих «пацят». Правда, для свинок таке сусідство не йде на користь: виконуючи роль «живого щита» для кролів, вони можуть і самі підхопити хворобу.

Здорова морська свинка – рухлива. Якщо з нею щось не так, вона починає менше їсти, сідати на задні лапки. «Коли таке трапляється, ми радимо вигрівати їх під лампою, додавати до корму різні «гризунячі» смаколики, – каже Катерина. –  Іноді гризунам призначають і антибіотики. Але з ліками для цих тваринок треба бути дуже обережними – неточність у дозі може призвести до сумних наслідків».

Ці домашні улюбленці дуже ручні, тому їх варто брати на руки, гратися з ними. А ще вони обожнюють купатися! Залежно від виду, свинки бувають кудлатими, довгошерстими і кучерявими, тому про їхній зовнішній вигляд теж треба дбати. У зоомагазині «Природа» зараз є свинки двох видів – звичайні і шелті. Вони мають довгу шерсть, тому їх просто обожнюють маленькі дівчатка – граються, розчісують, роблять зачіски. Іноді у продажу бувають і морські свинки породи розетка – у них шерсть росте пучками, «трояндочками». Виглядають такі свинки дуже симпатично й кумедно.

– Морська свинка – чудовий компаньйон для дітей, – каже Катерина. – І вона може стати не лише символом року, а й неймовірно приємним подарунком «під ялинку».

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up