На головну Новини Де у лютий холод можна зігрітися

Де у лютий холод можна зігрітися

89
????????????????????????????????????

Як тільки відбулось зниження температури повітря, у Володимир-Волинській громаді запрацювали пункти обігріву, в яких можна перечекати негоду або ж просто зігрітись. Вони розпочали роботу 15 січня у місті за адресою вулиця Сагайдачного, 12, та в селах Заріччя і Ласків у адмінприміщеннях сільських рад. Пункти обігріву створені з метою недопущення випадків переохолодження і обмороження населення під час несприятливої погоди, ними могли скористатись як місцеві мешканці, так і люди з інших населених пунктів, якщо виникала така потреба.

Міський пункт обігріву розташувався у просторому підвальному приміщенні житлового будинку. «Тут він стаціонарно працює в морозну погоду вже п’ятий рік поспіль, тож багато містян знають про його функціонування», – розповідають пожежний і водій СДПЧ – 7 Борис Матвійчук та Ігор Кузьмич. Вони цьогоріч вперше несуть вахту у ньому, але, кажуть, в усі роки чергували в обладнаних для обігріву людей пунктах. По двоє рятувальники працюють тут протягом зміни, яка триває 12 годин, а відвідати пункт можна і вдень, і вночі.

«Заходять до нас ненадовго, дійсно погрітись. Ми пропонуємо чай або каву, до них даємо печиво чи бутерброд – усіма продуктами та питною водою станція забезпечена. Поки п’ють чай, люди можуть зіграти у шахи або побавитись в дартс. Не скажу, що потік великий, але час від часу хтось-таки та й навідується. То ватага молодих людей завітала, то поодинокі відвідувачі, а то електромонтери неподалік усували неполадки в мережі, теж зайшли, щоб обігрітись. Ми всіх радо приймаємо» , – розповідає Борис Борисович.
- реклама -

Він також пригадує, що кілька років тому, коли морози були значно суворішими, траплялись випадки, коли люди й на ночівлю просились, цього року таких звернень не надходило. А ще, розповідає, коли не було цього стаціонарного пункту, рятувальники обладнували й спеціальні намети для обігріву в різних точках міста, наприклад, у районі автостанції. Там багато охочих приходили погрітись, забігала на вогник «буржуйки» дітвора.

Нинішній період морозів набагато легший і менш затяжний, ніж це було 5-7 років тому, а через карантин люди намагаються без нагальної потреби не вирушати нікуди з дому, тим не менше, рятувальники завжди на своєму посту й чергуватимуть там, допоки стовпчики термометрів не покажуть, що погода більше не несе загрози життю і здоров’ю людей.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять + два =