На головну живи активно Де у Володимирі з дітей роблять вундеркіндів

Де у Володимирі з дітей роблять вундеркіндів

1214
wunderkind little girl schoolgirl with a book from the blackboard with physical formulas

Читати з пелюшок, рахувати у межах ста та розмовляти англійською раніше, аніж українською, –  таку мету ставлять перед собою чимало сучасних матусь. Ранній розвиток дитини за останнє десятиліття став справжнім бумом у вихованні. На вибір батьків нині чимало методик: Монтесорі, Зайцева, Нікітіних, Домана, вальдорфська та багато інших. І поки одні мами самостійно студіюють розвиваючі методики в інтернеті і займаються з дітьми удома, інші покладаються на професійних педагогів, котрі працюють у різноманітних студіях, центрах та гуртках. Отож, дізнаємось чи є у нашому місті подібні розвиваючі заклади, де готові з вашої дитини зробити маленького генія?

   Вроджена тяга до отримання нових знань є у всіх дітей.  Їм цікаво дізнаватися нове, робити відкриття, припущення, шукати їм підтвердження.  Дошкільний вік – сприятливий  час, аби експериментувати, братися за щось нове, досліджувати навколишній світ і розвивати здібності. Розвиваючі заняття у такому віці допомагають дітям легше адаптуватися до процесу навчання в школі.  У зв’язку з цим, якщо  хочете, аби вашому сину чи доньці було легше сприймати нову інформацію і оперувати нею – варто  вчасно задуматися про те, які гуртки та секції йому або їй потрібно відвідувати. У Володимирі-Волинському за останні роки відкрились декілька нових гуртків, де допомагають підготуватись до школи. Досі у місті такі послуги надавали лише на «Пізнайко», що багато років працює на базі ЦПО.

- реклама -

Академія розвитку інтелекту SMARTUM – вундеркіндом може стати кожен!

Академія SMARTUM, яка відкрилась у нашому місті три роки тому на вулиці Гайдамацькій  і є частиною великої мережі подібних закладів у 23-х країнах світу, пропонує різноманітні курси занять для дітей від чотирьох з половиною років. З найменшими дітьми спеціалісти академії займаються на курсі «Букварика», де вивчають літери, котрі вже за три місяці учні легко складають у склади. Окрім цього, під час занять вивчають звукобуквенний аналіз, поняття однини і множини, застосовуючи у навчальному процесі спеціальну електронну платформу на тему казок.

– Перш, ніж приступити до занять, дитину обов’язково тестує психолог, – розповідає директор володимир-волинської академії SMARTUM Наталія Митошоп, – адже в усіх різний рівень розвитку: якщо хтось легко може починати читати  в 4 роки, то для іншого ще треба рік зачекати. Найчастіше до нас приводять 5-тирічних майбутній читайликів.

Наступна сходинка в академії – курс «Читарика», який складається з чотирьох блоків, що триває шість місяців. Тут беруться як за нечитаючих дошкільнят, так і за школяриків до 9 років, котрим читання у школі дається важко. Після закінчення курсу діти читають 40-90 слів за хвилину. Удосконалити навики можна на курсі «Ліберика», де дітей пів року навчають швидкісному читанню. Завдяки заняттям за спеціальними методиками діти починають читати по декілька тисяч слів на хвилину (читають про себе, «скануючи» текст очима і стовідсотково відтворюють зміст прочитаного). Рекорд у володимир-волинській академії – 9 з половиною тисяч слів за хвилину!

Для засвоєння будь-яких нових знань, а особливо під час вивчення іноземних мов, потрібна добра пам’ять, яку допомагають розвинути на курсі «Меморика». Наталія Митошоп зауважує, що завдяки унікальній методиці пам’ять дитини зростає у 3-5 разів. У навчальних групах кожного курсу в академії – не більше  6-8 дітей, що дає можливість вчителю приділити достатньо уваги кожному учню.

Іще одним унікальним навчальним курсом академії є «Ментальна арифметика», яка дозволяє «прокачати» мозок до можливостей чотирьохядерного процесора. На цей курс приймають дітей від 5 років. Міжнародні дослідження вчених підтвердили, що заняття ментальною арифметикою розвивають одночасно обидві півкулі мозку і зв’язки між півкулями, завдяки чому стрімко підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, уява та образне мислення, а також здатність швидко аналізувати інформацію та приймати рішення. Методика усної лічби використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус.

Розвиваючі заняття для дошкільнят на основі ментальної арифметики допомагають дитині не лише опанувати базові арифметичні дії, а й вчать візуалізувати абстрактну інформацію. В академії SMARTUM заняття з ментальної арифметики відбуваються раз на тиждень. Курс із додавання та віднімання триває рік, така ж тривалість і наступного етапу на множення та ділення.

Нещодавно в академії розвитку інтелекту відкрили новий курс «Робототехніка», де можна займатись дітям з 5-6 років. Під час захоплюючих занять  вони розвиватимуть логіку, уяву та пам’ять, програмуючи  майбутнього робота. Вартість навчання в академії,  залежно від курсу,  становить 100-250 гривень за заняття, котре включає у себе два 45-хвилинні уроки.

Підготовка до школи та англійська для дошкільнят у «Пульсі міста»

В осередку громадської організації «Пульс міста», що знаходиться в одному приміщенні з міським відділом освіти, для малечі пропонується чимало цікавого та корисного – у  період літніх канікул тут проводять різні вечірки, майстер-класи та інші цікаві тематичні заходи пізнавального характеру, а на постійній основі протягом року викладають іноземні мови та готують до школи.

Одна із засновниць громадської організації Любов Саць розповідає, що англійською у «Пульсі міста» з дітьми від 4 років до 10 років займається професійний педагог, голова організації Ксенія Зарівняк. Віднедавна тут почали викладати і німецьку. Уроки проводяться у цікавому ігровому форматі, завдяки чому діти  успішно опановують розмовну мову.

Другий рік поспіль на базі громадської організації проводяться курси з підготовки дошкільнят до першого класу. Якщо минулого року набрали одну групу дошкільнят, до якої, що цікаво, увійшли лише одні хлопчики, то цьогоріч до школи з «Пульсом міста» готуються дві групи, у кожній з яких по шість дітей.

Заняття проводяться тричі на тиждень. Після кількамісячної підготовки дошкільнята без проблем читають і рахують, а також мають деякі знання з англійської, яку мають змогу чути від її носія – волонтерки Корпусу Миру зі США Лейли. Одне двогодинне заняття на підготовчому гуртку коштує 40 гривень. Вартість заняття з англійської мови для дошкільнят та учнів молодших класів – 50 гривень.

Минулого року у «Пульсі міста» пробували впроваджувати таку послугу як «Мама на годину», коли молоді матусі могли лишити своє чадо під наглядом няні на кілька годин, аби вирішити якісь особисті справи. Проте вона не мала значного попиту, тому діяльність у цьому напрямку довелось згорнути, хоча, за потреби і наявності попиту, готові її відновити.

У приміщенні площею 40 квадратних метрів, де знаходиться офіс «Пульсу міста», є усе необхідне для комфортного навчання та змістовного дозвілля – зручні мобільні парти, настільні ігри, іграшки та книжки. Іменинники та найбільш чемні діти обов’язково отримують заохочувальні невеликі подаруночки  від організації.

Садочок неповного дня та розвиваючі заняття у «Baby Boom»

Дитячий розвиваючий центр «Baby Boom», що на вулиці Луцькій, віднедавна став осередком не лише дитячих днів народжень та веселих забав для малюків, а і розвиваючих пізнавальних занять, котрі проводяться тут з ініціативи ДРЦ «Любознайко», який  вже декілька років успішно діє у сусідньому Нововолинську.

Три місяці тому уперше у Володимирі на базі розважального закладу почав діяти приватний міні-садок, де можна лишати малят, починаючи з дворічного віку і навіть трохи молодших, на декілька годин. Під наглядом професійних вихователів-педагогів діти перебувають з 10.00 до 13.00  тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю. Мами лишають малюкам  невеликий перекус та біжать у своїх справах. А тим часом за ними тут не лише добре доглядають та бавлять, а ще й усіляко навчають за допомогою дієвих методик. Малюки під час занять розвивають дрібну моторику та органи чуття, вивчають кольори, предмети та явища природи, вчаться творчо мислити та працювати над креативними проектами.

Окрім цього, у студії раннього розвитку не забувають і про наймолодших малюків – уже з 9-місячного віку разом із своїми матусями хлопчики і дівчатка можуть займатись у групі «Розвивайко». Тривалість такого заняття – 45 хвилин. Це найбільш оптимальний час, аби  діти не перевтомилися. Вартість занять, які відбувають у вівторок, четвер та суботу з 10.00, – 70 гривень за годину. У міні-садочку один день перебування коштує 90 гривень. Приємним бонусом є те, що у розважальному центрі малят є змога користуватись усіма благами закладу, зокрема  бавитись в ігрових зонах.

Обираючи для своєї дитини розвиваючі заняття, батькам варто пам’ятати просту істину – усьому  свій час. Адже форсування подій не принесе омріяних результатів у навчанні. Довільна увага дитини починає формуватися зі старшого дошкільного віку, а це у повних шість років. Тому дуже важливо з трьох  до шестироків дати дитині награтися і наспілкуватися. І пам’ятайте, що найголовнішим і важливим прикладом для своєї дитини завжди є ви самі. Тому збагачуйтесь, працюйте над своїм розвитком і любіть своє чадо.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × один =