Новини

Де зарплати  медпрацівникам узяти

Архів
10 переглядів

Вчора  у Володимирі-Волинському відбулася робоча зустріч депутатів постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного  розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності міської ради  з головами ОТГ щодо виплати зарплати медпрацівникам та загалом фінансування вторинної ланки медичної галузі.

Головний лікар ТМО Олександр Клачук повідомив , що  вже склалася катастрофічна ситуація з виплатою  зарплати. І хоч вони не сиділи, склавши руки, – результату немає. Потреба у  дофінансуванні становить 5, 6 мільйонів гривень. із 1 жовтня цього року, ТМО матиме статус комунального некомерційного підприємства.

За інформацією начальника фінансового управління МВК  Тетяни Шибирин, у 2018 році для потреб ТМО надійшло медичної субвенції із держбюджету 45 мільйонів 200 тисяч гривень, а цього року – 46 мільйонів 700 гривень. У лікарні вже виникла соціальна напруга.  Торік подібна ситуація була  у вересні-жовтні. Цього ж року – раніше. Ні рівень інфляції, ні підвищення мінімальної заробітної плати не відповідає росту обсягів медичної субвенції.

Окрім медичної субвенції  міськрад а виділила для лікарні 13 мільйонів 700 тисяч гривень, з них 2,3 мільйона – на зарплату.

Частку співфінансування, залежно від кількості жителів ОТГ, що лікуються у Володимирі, надали й громади. Голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук поділився досвідом однієї з громад на Полтавщині, де скорочення працівників лікарні врятувало ситуацію. Голова «бюджетної» комісії Сергій Коба зазначив, що це не вихід,  треба шукати інші шляхи.

Учасники  цієї наради створили робочу групу, яка вивчить можливість громад бути співзасновниками ТМО, щоб медична галузь в місті навіть після 1 жовтня була забезпечена коштами сповна.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up