17 листопада вшановують Григорія Чудотворця, першого єпископа Неокесарійського, який все життя присвятив служінню Христу. Про це інформує “Gazeta.ua”.
Григорій (при народженні його назвали Феодор) народився в IIІ столітті в Неокесарії Понтійській. Він походив зі знатної та забезпеченої родини, а виховували його в язичницьких традиціях. Хлопчик отримав гарну освіту і вів цнотливе життя, чим викликав глузування однолітків. У якийсь момент він разом із братом поїхав до Палестини. У той час у Кесарії Палестинській працювала богословська школа християнського вчителя Орігена. Одного разу юнаки почули його проповідь і стали учнями Орігена.
Пізніше Григорій охрестився і вирішив усамітнитися від мирської суєти. Але склалося інакше: 245 року єпископ Амасійський Федим висвятив Григорія на єпископа Неокесарійського. Незабаром Григорію відкрився дар чудотворення – він почав зцілювати важко хворих людей, виганяти темні сили, міг помирити ворогів.
За своє життя святитель Григорій зробив безліч добрих справ і все життя допомагав людям. Точна дата його смерті невідома. Серед його робіт найціннішою вважається “Символ віри Григорія Чудотворця”.
Прикмети
сніг цього дня – зима буде сніжною;
ворони каркають – до дощу;
ліс чорніє здалеку – до потепління;
білі кола навколо сонця – буде буря;
мишей стало більше – зима буде холодною.
У народі прозвали 17 листопада свято Григорій Зимоуказатель. Цього дня погода з ранку і до полудня вказувала на те, якою буде перша половина зими, а погода з обіду до вечора – якою буде друга.
Що не можна робити
Розпочався Різдвяний піст, тому потрібно постаратися не робити повсякденних гріхів.
Не слід гніватися, лінуватися, впадати у відчай, відмовляти в допомозі.
Для тих, хто постує під час посту, заборонена скоромна їжа.
Не слід вирушати в далеку дорогу, позичати гроші та ходити в брудному одязі.
Що можна робити
У Григорія Чудотворця просять про диво – зцілити від різних недуг, подарувати довгоочікувану дитину, зміцнити віру, допомогти подолати труднощі.
Цього дня за старих часів обов’язково йшли в лазню – вважалося, що так можна додати собі здоров’я.
Саме свято відзначали в колі сім’ї, намагалися відпочити від важкої роботи і провести час якомога радісніше. Важливо було в цей день виконати дану обіцянку – тоді в новому році обов’язково чекає успіх.







