Трійця – одне з 12 найважливіших християнських свят. Вона стверджує триєдиність Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Це свято вважають днем народження церкви, адже тоді на апостолів зійшов Дух Святий, вони заговорили різними мовами й пішли проповідувати вчення Христове.
Будинки, ворота, паркани прикрашають травами. Зазвичай використовують мелісу, м’яту, волошки, лепеху, чебрець. Їх прийнято збирати напередодні, щоб вранці занести до церкви та освятити. Потім висушують і тримають як оберіг.
З дерев для прикрашання будинку підходять гілочки клена, дуба, липи, берези. А от вербу і осику використовувати заборонено. Осикою не можна, бо на цьому дереві, за легендою, повісився Іуда. Вербу ж не ламають, бо вже віддавала свої гілочки на Вербну неділю.
Трійця вважалася дівочим святом. Дівчата ворожили на заміжжя: робили вінки з квітів та гілок і пускали на воду. Якщо вінок попливе – дівчина скоро вийде заміж, якщо потоне – довго ще дівуватиме. Хоча на Трійцю не справляли весіль, можна було свататися. Старі люди казали: “Якщо посваталися на Трійцю, а одружилися на Покрову, буде щаслива, міцна родина”. Не можна в цей день купатися, “щоб русалки не потягли на дно”.