На головну Інтерв'ю Депутат обласної ради Андрій БОКОЧ: “Вважаю запорукою успіху діалог, влада повинна...

Депутат обласної ради Андрій БОКОЧ: “Вважаю запорукою успіху діалог, влада повинна чути громаду”

96

У рамках програми про висвітлення діяльності депутатів обласної ради, перший рік каденції якої збігає, на запитання редакції відповів депутат Волинської обласної ради Андрій Бокоч.

 – Ще до виборів у силу обов’язків помічника народного депутата ви часто  зустрічалися з жителями міст і сіл округу, проводили прийоми. Очевидно, саме це допомогло не волинянину здобути депутатський мандат?

- реклама -

   – Живу на Волині вже майже 20 років. Стільки ж часу – у команді з Ігорем Гузем, відколи познайомились ще студентами – обидва закінчили історичний факультет (політологія) Волинського університету імені Лесі Українки. Разом пройшли і ув’язнення в Республіці Білорусь, і Майдан-2004, і Революцію Гідності, злети і поразки. На Волині народився син, створилась сім’я, тут мої друзі. До речі, я не єдиний закарпатець в облраді.

   Виїзні прийоми допомогли вникнути у проблематику краю. Мабуть, якщо мене розбудити серед ночі і сказати «село Коритниця» – то розповім, коли там був востаннє сам, а коли з нардепом, хто місцевий депутат і які кошти залучені  на які об’єкти. А допомогла не волинянину стати депутатом облради  найперше праця  і ще раз праця. Прийоми громадян, виїзди з метою розв’язання різноманітних проблем, участь у заходах – від сесій та громадських слухань до Днів сіл. Часто ці виїзди були складними – коли, наприклад, добивались відновлення транспортного сполучення, хоронили учасників АТО.

    Вважаю запорукою успіху  діалог. Влада повинна спілкуватись із громадянами, взаємодіяти з ними. Влада повинна чути громаду!

   – Зайве запитувати, чому балотувалися  від партії  «За майбутнє», але чому обрали у раді комісію з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови?

   – «За майбутнє» – команда небайдужих, активних, цілеспрямованих людей.. Наша мета – зміни, що особливо непросто у містах Нововолинську та Володимирі, де вперше за тридцять років до влади прийшли нові  люди із сучасними і живими підходами. Суттєво оновлено і депутатські корпуси громад, створено нову районну раду, котру очолив теж представник від «За майбутнє» Віктор Хиць. Працюємо злагоджено, в постійному контакті.

   Освіта – основа основ. Без неї не буде ані медика, ані електрика, ані політика. Та й за фахом, між іншим, я теж викладач. Важлива частина нашої з Ігорем Гузем діяльності ще з часів, коли ні він, а ні я не були політиками, – виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму. Вишколи, таборування, акції, гутірки… За майже двадцять років ми зуміли виховати плеяду успішних українців. Серед них і голова громади Олександр Гуч, і керівник Рівненської патрульної поліції Сергій Мерчук, і депутат Іваничівської селищної ради Роман Чипинюк, і директор Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства Богдан Бальбуза  і ще багато інших.

  Також у статусі помічника-консультанта нардепа багато взаємодіяв із працівниками сфер освіти, культури, обізнаний з їх проблемами.

   Фестивалі «Бандерштат», а тепер й «Княжий» відомі не лише в Україні, а й за межами. Це позитивно для регіону, дозволяє більше дізнатись про історію,  показує молоді, що треба  Україну любити, що українське – сильне, яскраве, цікаве. Незабаром матимемо у Володимирі спортивний ліцей на базі «Центру освіти».

   Намагаюсь відвідувати кожне засідання. Пишаюсь, що до 90-ліття надано статус «Почесний громадянин Волині» відомому поету-пісняру Олександру Каліщуку. Він людина нелегкої долі, не зламався у засланнях, куди потрапив за націоналістичні погляди, любить людей, пісню, музику і Україну.

   – Ваша депутатська фракція одна з найчисельніших. Це, вочевидь, допомагає при прийнятті рішень. Чи доводилося йти на компроміс з представниками інших політсил при вирішенні важливих для краю питань?

   – Працюємо злагоджено. У цьому скликанні депутати із конструктивним підходом, орієнтовані на громаду. Можливо, так діє імовірність отримати імперативний мандат( сміється). Приємно відзначити одностайність у голосуванні за депутатські запити. Приміром, без дискусій пройшло питання відновлення історичної назви міста Володимира.

   Фракція справді чисельна. Об’єднала різних людей, з різним досвідом. Хтось вже не вперше працює у сесійній залі облради, хто раніше мав мандат депутата міської ради. Є діалог, є бажання до змін, що є філософією «За майбутнє».

   Найсвіжіший прийом у вас був в Устилузькій ТГ. З чим звертаються люди? Адже прийоми ведете у так би мовити подвійній іпостасі – і депутат, і помічник нардепа.

   – На прийоми люди приходять із різними питаннями і за складністю, і за важливістю. Добре, що майже завжди працюю із головою громади та старостами – чимало моментів можна вирішити одразу. Є і звернення щодо допомоги на лікування, більшість  яких стосуються допомоги для хворих дітей або ж важкої онкології. Є і наслідки перенесеного коронавірусу.

   Турбує жителів Устилузької громади стан доріг, поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини, охорони здоров’я. Після таких прийомів вкотре переконуюсь,  дієвості реформи децентралізації. Це порятунок для сіл, що занепадали. Та все у руках людей. Якщо місцеві жителі вмотивовані та небайдужі – все буде гаразд.

   – За рік каденції  ви подати низку депутатських запитів. Які найрезультативніші? Чи дає робота у раді моральне задоволення?

   – До сесії готуюсь завжди ретельно. Якщо знаю, що у порядку денному буде можливість для озвучення запитів, використовую її. Один із перших моїх запитів стосувався нещасного випадку, котрий трапився на ДП «Шахта №9 «Нововолинська». Взяв на контроль ситуацію, аби всі зобов’язання, які має перед постраждалими держава, були виконані.

   На жаль, попри всі спроби нашої команди, невідомо, скільки Волинь ще буде шахтарським регіоном. Держава не має чіткої позиції щодо завершення єдиної копальні в Україні, котра будується, –  №10 «Нововолинська», рівень готовності  якої 80 відсотків.

   Також серед запитів було питання непростої  криміногенної ситуації у Нововолинську. Тут потрібно працювати комплексно. Важливо, що є  прагнення до її поліпшення і нардепа, і місцевих обранців громади.

   Моральне задоволення дає розв’язання проблем громадян. Приємно відкривати об’єкти, вручати премії, велосипеди соцпрацівникам. Приємно бачити відремонтований ФАП чи школу, знати, що учні отримують високі бали на ЗНО адже вдалось створити належні умови для навчання. Приємно бачити дітей на спормайданчику чи футбольному полі. Такі інвестиції в майбутнє важливі.

  Радує, що незабаром відновиться історична справедливість – княже місто стане Володимиром, відкинувши подаровану за радянського часу приставку. До слова, чекаю відповідь на звернення щодо відзначення свята Жовтневого перевороту у Володимирі. Сподіваюсь, СБУ розбереться, чому так відкрито діє заборонена вже 5 років в Україні компартія.

   – Що у планах, прийняття яких рішень домагатиметеся в інтересах нашого міста і району зокрема?

   – Працювати, не збавляючи обертів. Є ідея створити Володимир-Волинську футбольну асоціацію. Цю ж ідею підтримують і голови  громад,  і районної ради. Переконаний, якщо молоді дати  альтернативу – оберуть спорт. Є чимало скарг на стан доріг, отож спільно шукатимемо можливості їх поліпшення. Були зустрічі із керівницею Служби місцевих автомобільних доріг Оксаною Грицюк, напрацьовано алгоритм дій з головами громад.

    Продовжуватиму проводити прийоми громадян – це важливий напрямок роботи, адже комунікація з громадою дуже необхідна. Як голова наглядової ради Нововолинського ЦПТО долучатимусь до розвитку  цієї установи. Цьогоріч, до речі, заклад отримав рекордні для нього понад 8 мільйонів гривень на різні об’єкти – і ремонт даху, і протипожежну сигналізацію, і нову лабораторію для кухарів-кондитерів. Між іншим, у них діє автомайстерня, де майбутні спеціалісти напрацьовують досвід. «Перевзув» там авто. Дуже задоволений послугами, рекомендую.

   Є намір ретельніше вивчити усі навчальні установи округу, аби мати розуміння щодо подальшої діяльності. Нещодавно  працювали з фахівцями від «За Майбутнього» в рамках національного проекту «Громади за майбутнє» у ряді ТГ, враження  лише позитивні.

    Що хотіли за посередництвом  газети сказати виборцям, підсумовуючи рік роботи у раді?

   Рік був насиченим і непростим, проте приємно, що є підсумки, котрі можна підбити. Є залучені кошти обласного бюджету на установи – це і техніка в Нововолинський центр профтехосвіти, і придбані велосипеди для соцпрацівників Іваничівської та Головненської громад, і заміна вікон в Оваднівському ліцеї. У міру можливості намагався хоч частково підтримати. прохання про матеріальну допомогу на лікування чи у випадку стихійного лиха.

   Розпочато чимало всього. Незабаром у Володимирі буде спортивний ліцей. Триматимемо з колегами то питання на контролі. Є напрацювання щодо доріг.

   Тільки активна громада досягне успіху. Тільки ті, хто шукає, діє, хто стукає в усі двері. Не треба чекати, коли хтось замість тебе все зробить. Ряд ТГ вже давно активно залучає позабюджетні кошти, пише проекти, співпрацює з закордонними партнерами.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 + одинадцять =