На головну Інтерв'ю Депутат обласної ради Віктор Олійник: «Конкретні справи – на користь громаді»

Депутат обласної ради Віктор Олійник: «Конкретні справи – на користь громаді»

49

Упродовж року депутат обласної ради Віктор Олійник (фракція «Батьківщина») головну увагу зосереджував на розв’язанні проблем, які порушували у своїх зверненнях жителі Володимира-Волинського та населених пунктів району. А вони насамперед стосуються безпечних комфортних умов життя людей, охорони здоров’я та підтримки тих, хто потребує особливої допомоги.

– Вікторе Степановичу, що нині для вас є найголовнішим у депутатській діяльності?

- реклама -

­– Я працюю в постійній комісії, яка опікується, зокрема, питаннями охорони здоров’я, тому для мене, безперечно, головним є здоров’я людей. Нова хвиля пандемії коронавірусу вкотре змусила відчути, що найбільша цінність – людське життя. Нині для багатьох, кого вразила недуга XXI століття, воно залежить від наявності в медичних закладах ліжкомісць, ліків та кисню. А їх якраз, на жаль, не вистачає. На моє переконання, кожній лікарні, де надають допомогу хворим на Covid-19, потрібна киснева станція. Нещодавно, перебуваючи під час робочої поїздки у місті Сарни, що на Рівненщині, побачив, як монтується сучасна  така станція. Вона здатна забезпечувати киснем усіх, хто лікується в тамтешній лікарні, і навіть виробляти  його для інших медзакладів. Міська лікарня Володимира-Волинського має статус опорної для лікування хворих на коронавірус. Тут останнім часом постійно перебуває понад 100 таких пацієнтів. А для встановлення нової кисневої станції вже виготовлено проектно-кошторисну документацію. Тому звернувся до голови облдержадміністрації щодо максимального сприяння у виділенні коштів для закупівлі і встановлення нової кисневої станції. Тим більше, що нещодавно парламент ухвалив зміни до державного бюджету, де передбачено 800 мільйонів гривень на придбання кисневої апаратури, яка збереже життя багатьом людям.

– Нині, напевне, перебуваємо на піку захворюваності на Covid-19. За яких умов, на вашу думку, можна було б уникнути такої великої кількості людських жертв?

– Вважаю, що критичній ситуації із смертністю від коронавірусу можна було б запобігти, якби влада виконала ініційовану в парламенті фракцією «Батьківщина» постанову, яку ще торік навесні парламент ухвалив більш як 300 голосами, де був чіткий план боротьби з коронавірусом. Але досі так і не відкрито багатоканальної гарячої лінії, куди могли б звернутися люди при перших симптомах хвороби, не налагоджено виробництво вітчизняної вакцини, не забезпечено всі лікарні ефективними медпрепаратами та кисневими станціями, не створено мобільних бригад для виїзду до хворих тощо. Як на мене, наслідки пандемії відчуватимемо ще досить довго, отже, звернення, яке ініціювала наша фракція в облраді, про державну програму реабілітації постковідних хворих досить слушне і не втратить своєї актуальності.

– Пандемія коронавірусу оголила проблеми медицини, які не розв’язувалися уже тривалий час. Чи є такі на окрузі, де ви працюєте?

– Так, і люди самі про це говорять. До мене зверталися володимирчани з проханням посприяти у вирішенні питання забезпечення місцевих лікарів житлом. Завдання, скажімо так, не з легких, але сподіваюся, що  спільно з місцевою владою зможемо його вирішити хоча б частково. Ще одне звернення виборців стосується збереження Володимир-Волинського відділення обласного Центру Служби Крові. Як на мене, нині, коли медицина зустрілася з серйозними викликами, будь-які реформи галузі слід проводити дуже обережно, аби не нашкодити, не зруйнувати те, від чого залежить людське життя.  

– Власне, тепер маємо дві реальні небезпеки: коронавірус і збройне протистояння на Сході, що спонукає навіть у глибокому тилу до військової виправки.

   – Цілком слушно. Саме тому ініціював підтримку коштами обласного бюджету Володимир-Волинського районного центру підготовки територіальної оборони – поки що єдиного в системі підготовки підрозділів тероборони комунального підприємства, на базі якого проведено десятки навчальних тренувань молоді, резервістів, працівників органів влади всієї області. Але у районному бюджеті бракувало коштів на військове спорядження, навчальні припаси, які необхідні для проведення зборів. Керівники обласної влади відреагували на моє звернення і центр підготовки територіальної оборони отримав гроші на свої потреби. Маю намір і надалі сприяти роботі цього центру.

– Ви як обранець громади беретеся за конкретні справи, а тут досягати результату буває нелегко.  

   – На виборчому окрузі, звісно, не обійтися без надійної команди. Для мене насамперед такою командою є депутати та активісти місцевих організацій «Батьківщини». У Володимирі-Волинському (за адресою: вулиця Ковельська, 29) постійно працює наша громадська приймальня. Сюди вже звернулися десятки людей з конкретними проблемами. Ми постійно зустрічаємося із виборцями, кожне їхнє звернення вивчаємо на місці. Так, у Володимирі-Волинському, об’єднавши зусилля з місцевою владою, вже розпочали ремонт території біля будинків №72, 74, що по вулиці Шевченка, освітлено вулицю 20 Липня. Одне з останніх звернень стосувалося облаштування зупинки для громадського транспорту на вулиці Гайдамацькій. Варто було нашій команді поспілкуватися з людьми, як одна із власниць будинку запропонувала частину своєї ділянки, де можна поставити накриття. Облаштувати місце для відпочинку у скверику на Василівській гірці просять віряни місцевого храму – самобутньої пам’ятки архітектури Волині кінця XII – початку XIII століття. Всі пропозиції людей акумулюємо, обговорюємо, а потім їх озвучуємо у сесійній залі облрад та міськради. 

– Така робота, безпечно, має високу емоційну напругу, потребує чимало душевних сил. Чи не так?

– Звісно, але й додає позитиву. От, приміром, зустріч з Наталією Назарівною Грабарчук –  племінницею відомого науковця Олександра Цинкаловського спонукала не тільки глибше вникати в історію нашого краю, а й цінувати життя, не забувати ділитися маленькими радощами з тими, хто потребує допомоги і підтримки. Не оминаю увагою проблеми територіального центру, де проживають самотні люди. До Дня людей похилого віку передали їм гостинці, а нещодавно виконали ще одне їхнє прохання – вручили сучасний інвалідний візок. Іноді ці зустрічі просто лікують душу. Саме таке враження залишилося від спілкування з родиною Софійки Вавриш, яка разом із батьками бореться за повернення до повноцінного життя. Цю сім’ю взяв під свою опіку, буду допомагати і дівчинці, і її батьками впоратися з недугою.

   Вважаю, що дітям, молоді завжди потрібен стимул до розвитку. Відтак спільно з громадськими організаціями «Нова ідея» та «Батьківщина молода» постійно підтримую футбольні турніри серед шкільних команд, змагання з боксу, армреслінгу. У вересні в рамках нашої традиційної акції «Подаруй дитині радість» організував для школярів екскурсію на ферму благородних оленів та виставку ретро-автомобілів. Готуємося і до новорічно-різдвяних свята, які також подарують діткам чимало приємних сюрпризів.

Мар’яна ВЕРБІВСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять + 18 =