Новини

Депутатська турбота про вали городища

Архів
30 переглядів

Давнє городище у Володимирі-Волинському в рамках робочої поїздки в округ відвідав народний депутат Ігор Гузь. Він разом із краєзнавцем Сергієм Годлевським, який курує цей напрямок, зустрівся на території «Городище – Вали ІХ-ХІІІ ст» із  першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком і директором заповідника Володимиром Пикалюком.

Парламентар ініціює, щоб національна пам’ятка стала туристичною окрасою міста, але для цього потрібно зробити ще багато «кроків».

Зокрема, на пропозицію депутата Волинська обласна рада виділила у 2017 році 126 тисяч гривень для розробки проектно-кошторисної документації щодо реконструкції городища. Торік надійшло з обласного бюджету ще два транші: 205 тисяч гривень  для виготовлення ПКД та 195 тисяч – на ексгумацію виявлених на території заповідника останків розстріляних жертв радянських каральних органів.

Наразі триває археологічна експертиза валів, зробили зріз ґрунту для дослідження культурно-історичних шарів. Наступний етап – безпосередньо реконструкція валів, проведення комунікацій, ремонт приміщення, яке спочатку було колишньою в’язницею НКВД, а пізніше – тубдиспансером, та облаштування рекреаційних зон.

Територія городища – це й прекрасне місце для проведення численних фестивалів, інших заходів.

Прес-служба народного депутата України Ігоря Гузя.

Коментарі
Теги: Ігор Гузь, вали, городище
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up