Новини

Депутатський звіт перед парламентськими канікулами

Архів
18 переглядів

Минулого тижня  у Нововолинську відбулася прес-конференція народного депутата України Ігоря Гузя  за  участю  представників  засобів  масової  інформації  всього  округу, на якій він прозвітував про свою діяльність перед початком парламентських канікул та відповів на запитання журналістів.  

  Розпочалася зустріч із приємної новини  –  про  надходження восьми мільйонів гривень на потреби виборчого округу.  Як зазначив нардеп, це не остаточна сума, оскільки до кінця року очікується ще 5-10 мільйонів. Торік  на соціально-економічний  розвиток  регіону  за  його  сприяння спрямовано  20 мільйонів  гривень державних  коштів.

  Додаткових 1,6 мільйона гривень на  розв’язання соціально-побутових проблем виділено нещодавно урядом . Їх спрямують на ремонти освітніх та культурних закладів округу. Так,  по 400 тисяч надійде  на  Радехівський сільський будинок культури Любомльського району та клуб і школу у Переславичах Іваничівського, 150 – на реконструкцію  вуличного освітлення у Вощатині, 300 – на капремонт школи у селі Овадне, 150 – на встановлення майданчиків у дитсадку «Калинонька» в Іваничах, на  Нововолинські ДЗН № 5  – 50, № 6  – 150 тисяч, по 80 тисяч гривень буде виділено на облаштування дитячих майданчиків у Володимирі-Волинському  на вулицях Ковельській 142/1 та Шевченка 6 – 10. Крім того, мільйон гривень уряд виділив на оновлення басейну у  школі № 5 імені Анатолія Кореневського. Переліку об’єктів, передували робочі поїздки депутата в села та міста Прибужжя. І, лише після узгодження з органами місцевого самоврядування, формувалися напрямки державного фінансування:

   У цьому році планується розпочати ремонт дороги Устилуг – Володимир-Волинський – Луцьк. Торік вдалося  прокласти 70 відсотків дорожнього покриття   на  автошляху Львів – Луцьк,   тепер  там завершуються роботи. Оскільки автотраса Устилуг – Луцьк є не тільки  забезпечує транспортний зв’язок з обласним центром та столицею, а й міжнародне сполучення, вона є наступною у черзі на капремонт на Волині.  Крім того, Кабмін затвердив виділення  сотні мільйонів гривень на капремонти інших доріг в області.

   Однозначною є моя позиція вступу країни до НАТО. Вважаю правильним рішення парламенту щодо підтримки законопроекту, який закріплює зовнішньополітичний курс України, де пріоритетом є   вступ до Північноатлантичного альянсу . Прийняття цього закону сприятиме розширенню та поглибленню співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, зміцненню національної безпеки країни, а також забезпечуватиме гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

  Підтримую введення візового режиму з Росією. Розумію, не усім  це подобається, бо  чимало українців їздять на  заробітки  у  сусідню державу, мають  там  родичів,  а  таке  нововведення  може призвести до зворотної дії з боку цієї країни. Крім того,  потягне за собою додаткові витрати, оскільки потрібно буде збільшувати кількість українських консульств на території Російської Федерації. Але ми воюємо з цією країною, маємо тисячі загиблих співвітчизників. Тож інакше чинити не маємо права.  Вже робляться перші кроки на шляху до його запровадження такого  режиму,  сподіваюсь, незабаром рішення  буде прийняте.

   Великою перемогою вважаю запровадження безвізового режиму України  з ЄС. Відомо, що ним скористались більше ста тисяч громадян. Однак часто доводиться чути, що не кожен українець може дозволити собі відвідати інші країни. Але якщо є можливість, наприклад,  поїхати з Володимира або Нововолинська на день до столиці, краще за ці кошти відвідати ту ж Варшаву, відстань до якої є ближчою.

   Голосував за зняття депутатської недоторканості і підтримував арешт Михайла Добкіна. Не знаю про його економічні злочини, це  мають з’ясовувати  правоохоронні органи. Але за те, що його тітушки знущалися над майданівцями, має нести покарання. Можливо, мій виступ на трибуні у Верховній Раді  був дещо емоційним, але важко стриматись, коли мова йде про  подібних  цьому народних обранців.

   Виступаю за проведення пенсійної, медичної та освітньої реформ, вважаю,  починати запроваджувати їх потрібно вже восени. Хоча не  усім вони подобаються і лунає чимало критики,   але чи все так добре у нас зараз у цих сферах? Щоб побачити  стан справ у медичній галузі, для прикладу, давайте проїдемось  селами  і подивимось на  ФАПи, більшість з яких у  доволі  непривабливому стані. Крім того, невизначеною  залишається ситуація і з  госпітальними округами.

Пенсійна реформа передбачає також чимало змін, що торкнуться нарахування розміру пенсій, трудового стажу, який визначатиме право виходу на заслужений відпочинок тощо. Тривають дебати  і навколо доцільності підвищення пенсійного віку. Одразу зазначу, що я категорично проти останнього.  Адже тривалість життя в Україні з кожним роком скорочується.

Є багато проблем у галузі освіти. Зокрема чимало дискусій викликає пункт, який стосується “оптимізації” навчальних закладів у сільській місцевості, що передбачає закриття неефективних малокомплектних шкіл і створення опорних. При обговоренні цієї теми  варто брати до уваги інфраструктуру. Адже головну проблему батьки вбачають у відсутності належного стану доріг, якими щодня добиратимуться діти на навчання. Як бачимо, зміни потрібні всюди. І хоча реформи є непростими,  їх потрібно запроваджувати.

   Для працівників ФАПів  округу будуть закуплені велосипеди та сучасні медичні сумки.  Я та мої помічники є частими гостями у селах, де проводимо виїзні прийоми, відвідуємо  різноманітні заходи,   цікавимось життям  місцевих мешканців. Тож не могли залишити поза увагою той факт, коли фельдшер змушений ходити пішки, або у кращому випадку, добиратися велосипедом на виклик. Добре, якщо відстань невелика, а коли хворий проживає на іншому кінці села? На мою думку, такі питання мали б вирішуватись на обласному рівні, але чомусь цього ніхто не хоче робити. Тому прийняв рішення забезпечити  медичних працівників ФАПів двоколісним транспортом та спеціальними сумками.

   Нещодавно прийняли зміни до бюджету щодо виділення 30 мільярдів додаткових коштів, частина з яких піде на погашення заборгованості  за  надані субсидіяї. Є надія, що найближчим часом вони надійдуть і держава зможе розрахуватися з комунальними підприємствами за надані послуги населенню.

   Дуже плідно попрацював  у США, де перебував у  складі української делегації у рамках парламентської програми обміну, що фінансується Управлінням у справах обміну громадян Державного департаменту США та організована Інститутом представницького уряду разом із Національним демократичним інститутом. Зустрічався з конгресменами та сенаторами провідних партій, обговорювали ситуацію в Україні. Крім того, відвідав Норвегію, Польщу, німецьку Баварію. Остання справила на мене досить сильні враження  стосовно економічного розвитку. І я дуже хотів би, щоб її досвід перейняли новостворені територіальні громади. Тому  восени планується робоча поїздка кількох їх представників до Баварії для  укладання договорів про співпрацю.

    19-20 серпня відбудеться фестиваль «Княжий». Спочатку поділюся ідеєю його створення. Торік я намагався долучитися до проведення щорічного фестивалю «Володимир», який має історію у  понад два  десятки  років і який колись збирав тепер вже відомих українських виконавців на одній сцені та багатотисячні натовпи шанувальників. На жаль, протягом останніх років він майже не проводився, хоча на те були поважні причини. Давно змінився і його формат. На громадських обговореннях пропонував організаторам свою допомогу та підтримку, але деякі митці та активісти виступили проти. І  я вирішив не втручатися. У цьому році ми прийняли рішення провести свій фестиваль, який покликаний популяризувати місто та підвищити його туристичну привабливість. Це щось на кшталт «Бандерштату», котрий з кожним роком набирає обертів і збирає кілька десятків тисяч гостей. Захід відбуватиметься протягом двох днів на березі річки Луги. У програмі – виступи таких відомих гуртів як «Тартак», «Карна», «Фіолет», видовищні театралізовані дійства, ярмарки мистецтв та вуличної їжі, гутірки, дитяче та наметове містечка і багато цікавого. Переконаний, що усім сподобається.

  І наостанок кілька слів про майбутні президентські вибори, які відбудуться у 2019 році. Є думки, що партії Блок Петра Порошенка та «Народний фронт» об’єднаються. Тому відповідально заявляю, що не стану членом такої політичної сили, оскільки не бачу себе в одній команді з теперішнім  головою  облдержадміністрації  Володимиром Гунчиком. Як далі розвиватиметься моя політична кар’єра – побачимо, а поки буду продовжувати працювати на  розвиток  свого округу.

Жанна БІЛОЦЬКА.

Коментарі
Теги: Ігор Гузь, Жанна Білоцька, прес-конференція
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up