На головну Інтерв'ю Депутатський звіт: Про  децентралізацію, співрацю з ОТГ і  діяльність  «свободівської фракції  у  райраді

Депутатський звіт: Про  децентралізацію, співрацю з ОТГ і  діяльність  «свободівської фракції  у  райраді

72

   Минає ще один рік, який для нашого району ознаменується тим, що  він повністю поділений на ОТГ.  Про реформу децентралізації, співпрацю з головами ОТТ та депутатські досягнення розповів голова фракції ВО «Свобода» у райраді Павло Карпюк.

Які ключові досягнення можете назвати у році, що минає?

- реклама -

– Таким вважаю залучення понад 1,5 мільйона гривень на розвиток району. Вдалося це завдяки сприянню свободівської фракції у обласній раді та її керівнику Анатолію Вітіву. Це – немалі кошти на різні проекти, які прийшли у район. За цю спільну роботу дякую нашій свободівській команді.

Півтора мільйона – сума чималенька. На які проекти пішли ці кошти?

– Депутатом районної ради мене обрали люди з колишньої Зорянської сільради, яка нині входить в Устилузьку ОТГ. Звісно, в першу чергу, лобіював їхні інтереси та інтереси Устилузької міськради. Але не зациклювався на цій громаді: на звернення людей гроші виділялись і на Зарічанську, і на Зимнівську громади.

Якщо детальніше про розподіл коштів, то 250 тисяч гривень виділено на внутрішній ремонт будинку культури у селі Зоря. Сподіваюсь, у наступному році вдасться його завершити. У одному з невеличких сіл – Ворчині – встановлено вуличне освітлення, і вже більше півроку його мешканці ходять ввечері не в темряві. Це – плюс,  бо не в кожному великому селі району є таке освітлення.

36 тисяч спрямовано виділено на енергозбереження ФАПу у Чорникові. Радісно від реакції людей, вони вдячні, що їх не обділили увагою. Хоч це і невеликий доробок, але створено комфортніші умови для прийому пацієнтів.

На звернення Зимнівського голови В’ячеслава Католика вдалося відстояти виділення з обласного бюджету коштів на енергозбереження в Зимнівську та Льотничівську школи, а також клуб Сельця

А як співпрацюється з головами ОТГ, зокрема з Устилузької?

– Стараюся спілкуватись і співпрацювати з усіма головами ОТГ. А щодо того, з ким комфортніше, то складається враження, що з молодшим поколінням вдається краще. Мабуть, через те, що в одній віковій категорії і спільного бачення досягаємо швидше.

Наші взаємостосунки  з мером Устилуга можна охарактеризувати як складні, але робочі. Спілкуємось у форматі, що потрібно для громади. Мені це небайдуже, адже це округ, де мене люди обирали. Може, не все гладко, але намагаюся йти назустріч і шукати точки дотику, щоб залучити максимум інвестицій у розвиток громади. Звісно, хотілося б, щоб її очільник до кінця відстоював те позитивне, що може бути у ній.

Для прикладу, на початку року в Устилузі з’явився інвестор, який хотів збудувати невеличке котеджне містечко. Вдалося знайти вільну ділянку, яку технічно потрібно було провести через сесію і виставити на аукціон. Неодноразово намагався пояснити депутатам, що це – дуже добра ідея, але закінчилося тим, що інвестор із Устилуга пішов, бо побачив, що на початковому етапі виділення ділянки йде затягування. Місцеві ради мають сприяти інвесторам, а не вставляти палки в колеса.

– А як складалася співпраця між депутатами районної ради, головами райради та РДА?

– Після того, як район став поділеним на  чотири об’єднані громади, районна рада стала рудиментом. На нашому балансі –дві сільради, але після виборів 23 грудня вони увійдуть в ОТГ. Райрада вже практично не вирішує жодних фінансових питань, але на утримання її апарату витрачаються державні гроші. Тому яби не став говорити про ефективність роботи ради, адже минув час, коли вона приймала рішення, які йшли на користь розвитку району.

А щодо співпраці з головою держадміністрації, то я навіть не знаю, чи є сенс про це говорити? Ніякої корисної взаємодії між РДА та райрадою не бачу. До прикладу, з початку року голова райради та голова РДА відстоювали виділення грошей на проектно-кошторисну документацію для ремонту дороги від Овадного до Коритниці. Устилузька ОТГ виділила на цей проект  90 тисяч гривень. Рік минає, але нічого не відбулося, ремонту немає. То навіщо було вимагати виділення від Устилуга тих 90 тисяч?

Після виборів 23 грудня усі села району увійдуть в ОТГ. Чи вважаєте реформу децентралізації успішною?

– Децентралізація – це реформа, про яку зараз найбільше говорять. І кажуть, що вдала. До її плюсів можна віднести те, що громади отримали можливість самостійно розпоряджатися грошима, які до них надходять. Про недоліки мало говорять, але вони  важливі, ігнорувати їх не можна. Перший – це невизначеність із райрадами, де залишилося керівництво й апарат. Другий гостро постав цього року – це намагання держави перекинути функції у сфері освіти та медицини на громади. Це неправильно, адже саме держава має фінансувати освіту та медицину, а не перекидати їх утримання на місцеве самоврядування.

Нещодавно власники єврономерів влаштовували масові акції протестів на кордоні, перекривали митниці.

  – Мені шкода тих людей,. Але держава поставила їх у такі умови, що їм треба або викидати авто, або ж віддати часом останні гроші на розмитнення. І питання  не в тому, що хтось платить податки, а хтось – ні. А в тому, що понад чотири роки влада дозволяла ввозити ці автомобілі, а в один момент припинила. Термін для розмитнення авто, на мій погляд, є недостатнім. Або на початках не треба було дозволяти таке робити, або ж тепер створити пільгові умови для легалізації. Ну, не мають прості люди до чотирьох тисяч доларів на розмитнення. Спілкуюся з селянами, то  вони за копійки вивозять такі авто  у Польщу і здають на шроти.

Держава мала б піти назустріч, адже два мільйони авто на єврономерах ввезені в Україну. Треба, щоб люди не були заручниками ситуації і могли раціонально планувати витрати на користь держави. Ставити їх у жорсткі рамки, щоб багато хто одразу втрачали всі заощадження останніх років, – неправильно.

У березні вибори президента України. Чи буде можливість у мешканців міста і району поспілкуватися з кандидатом у президенти від ВО «Свобода» Русланом Кошулинським?

– Не перший рік у свободівській родині, тому знаю Руслана Кошулинського не з розповідей чи екранів телевізорів, а з особистого спілкування. Вважаю єдиним кандидатом, який, ставши президентом, зможе розпочати глобальні зміни в країні. Хотілося б, аби люди усвідомили: в Україні повинен керувати українець, націоналіст. Чим швидше це відбудеться, тим швидше станемо на рейки розвитку самодостатньої країни. Згадайте Польщу і Чехію, де після того, як скинули ярмо комуністів, президентами стали націоналісти Лех Валенса та Вацлав Гавел, які провели корінні реформи і дали поштовх розвитку держав.

Можу запевнити мешканців міста та району, що матимуть  можливість поспілкуватися з Русланом Кошулинським, задати питання і найголовніше – почути  бачення розбудови країни.

Назвіть ваше найбільше особисте досягнення у 2018 році?

– Якщо відкинути депутатську роботу, то таким  вважаю народження сина Степанка. Для мене  це головна подія цього року, те, чого з дружиною та сім’єю найбільше чекали. Цим дуже тішуся, адже це дає енергію, наснагу, заряджає позитивом на майбутні справи.

Розмовляла Ярослава ВОЗНЮК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 + 11 =