Новини

Державна цифрова телемережа МХ-7: що це та як підключитися

Головне, Лайфстайл
422 переглядів

У Волинській області віднедавна почалося тестове мовлення телемережі МХ-7. Це безоплатний додатковий пакет каналів цифрового ефірного телебачення.

На відміну від наявного цифрового телебачення, ця мережа транслюється на хвилях метрового діапазону, які краще огинають  перешкоди,  та  спеціально спроєктована, щоб покрити території, де були   проблеми з прийомом телесигналу, особливо в прикордонні.

Для кого телемережа МХ-7? Перш за все, для тих, хто хоче користуватися цифровим наземним ТБ, але зараз має проблеми з прийомом сигналу наявної мережі.

Щоб прийняти сигнал телемережі, потрібні: власне телевізор; тюнер DVB-T2 (вбудовані у більшість сучасних телеприймачів; для телевізора старої моделі може знадобитися окремий тюнер-приставка); телеантена (зовнішня чи внутрішня).

Якщо ви зараз користуєтеся цифровим ефірним телебаченням, але сигнал слабкий чи часто пропадає – спробуйте підключитися до телемережі МХ-7. Для цього просто запустіть режим автопошуку каналів у меню тюнера  (якщо він окремий) чи телевізора. Як саме це зробити – вказано в інструкції  до вашої моделі обладнання.  Якщо все вдасться, у вас на телевізорі додатково додадутьмя канали мережі  МХ-7. Наразі їх 7. Оскільки мережа працює у тестовому режимі, їхній  перелік та кількість з часом можуть змінюватися.

Найкраще для прийому телесигналу МХ-7 підійде антена метрового Діапазону, це, наприклад, старі антени для прийому  аналогового ТБ, які багато в кого збереглися. Також підходять вседіапазонні антени, які багато хто використовував  для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, так звані «польські», дуже  поширені у домогосподарствах.

На практиці на невеликій відстані від передавача сигнал можна прийняти і на дециметрові антени, а також на примітивні штирьові.

Чим далі ви від телевежі і чим більше перешкод на шляху до неї, тим гірший буде прийом на внутрішню антену, незалежно від її типу. У віддалених населених пунктах краще використовувати антени зовнішні. І монтувати їх якнайвище.

Тюнер має бути стандарту DVB-T2. Якщо купуєте тюнер – переконайтеся, що його вихідні роз’єми підходять до вхідних роз’ємів вашого телевізора. В іншому конкретна модель тюнера та його ціна не мають значення – вони можуть впливати лише на додаткові функції, а не на прийом телесигналу.

Лілія БОЙКО,

 представниця Національної ради у Волинській області.

 

Коментарі
Теги: телемережа МХ-7, цифрове ефірне телебачення.
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up