Новини

Держрезерв розпродує шапки-вушанки

Бізнес
442 переглядів

Державне агентство резерву України напередодні вступу в силу закону «Про державні резерви» відпрацьовує новий формат здійснення закупівель та оновлення запасів.

Тестування нових підходів та форматів розпочало заздалегідь, щоб заощадити організаційні та часові ресурси після офіційного старту реформи 16 грудня. Зокрема, поточне освіження запасів з липня 2023 року здійснюється в форматі відкритих торгів на електронних аукціонах майданчика «Прозоро.Продажі», тоді як  попередній порядок передбачав аналоговий формат продажу.

Так само і закупівлі в Державний резерв уже зараз проводяться через ДУ «Професійні закупівлі». Така централізація сприяє економії організаційних витрат замовника, а доведена прозорість торгівельного майданчика виключає корупційну складову.

Крім того, від початку листопада Держрезерв проводить масштабний розпродаж морально та фізично застарілих номенклатур, закуплених 15+ років тому. У такий спосіб держава позбавиться від шапок-вушанок із штучного хутра для військовослужбовців, закладених до Держрезерву на початку 2000-х років та більш як пʼять років уже неактуальних. Також реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, термін зберігання якого, згідно стандартів відомства, давно вичерпався. Крім того, буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого також завершується. Виручені кошти будуть спрямовані на освіження та поповнення запасів Держрезерву.

Коментарі
Теги: Держрезерв
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up