На головну Новини Десять років на «Березі надії»

Десять років на «Березі надії»

279

Минуло уже десять років відтоді як у Володимирі-Волинському зібрались жінки, котрі виховують дітей з  інвалідністю, і вирішили створити громадську організацію «Берег надії». За цей час організація стала справжнім другим домом для двох десятків вихованців та їхніх батьків, котрі завдяки «Берегу» знайшли друзів та однодумців, а ще можливість навчатись чомусь новому, розвиватись, відпочивати, подорожувати та відчувати себе потрібним та повноцінним у соціумі. З нагоди десятиріччя організації у приміщенні ЦПО, де нині знайшов прихисток «Берег надії», відбувся святковий захід за участі вихованців, батьків, міської влади та близьких друзів «бережан». Перший ювілей організації відсвяткували усі ті, хто десять років тому пришвартувався біля «Берега надії», знайшовши тут затишне і надійне місце для  соціальної та психологічної реабілітації дітей, підлітків та молоді з інвалідністю.

Біля витоків створення «Берега надії» – Світлана Янущиц, яка згодом очолила організацію, а також Лариса Лучинець і Ольга Мартинюк. Усі троє виховують особливих діток, які на той час закінчували школу, опиняючись за межами соціуму.

- реклама -

«Доки діти навчались у школі, то мали широке коло спілкування, а після закінчення навчального закладу, воно звузилось до чотирьох стін. Спілкуючись з іншими мамами, вирішили, що потрібно організувати у місті осередок для спілкування та соціалізації дітей з особливими потребами. Невдовзі провели установчі збори з представниками міської ради, які нас підтримали та посприяли у виділенні приміщення та статутних коштів», – розповідає одна із засновниць організації Ольга Мартинюк. 

Протягом десяти років у «Березі надії» було проведено понад тисячу занять та реалізовано безліч проектів. Не усі знають, що створений кілька років тому у Володимирі-Волинському реабілітаційний центр, який пізніше перепрофілювали в інклюзивно-ресурсний, це заслуга активних матусь «Берега надії», котрі відстоювали створення такої установи для найменших вихованців. Нині у «Березі надії» – 18 хлопців та дівчат, яких тут називають дітьми, незважаючи на те, що комусь виповнилось 20, а комусь далеко за 40. Загалом за час існування організації її вихованцями були 35 дітей.

Практично з перших днів створення організації з не. тісно співпрацює педколедж – психолог навчального закладу Ігор Поліщук проводить корекційні заняття, а викладачка Валентина Залуніна разом із студентами організовує мистецькі майстер-класи, які «бережани» просто обожнюють. Дбають в організації і про фізичний розвиток– двічі на тиждень безплатно займаються у тренажерному залі, що при міському спорткомплексі, а також плавають у басейні. Тренує та готує «бережан» до спортивних змагань тренер Валерій Рудись, завдяки якому члени організації стають справжніми паралімпійцями і займають призові місця на змаганнях.

Щороку організація влаштовує для дітей літні табори, які проходили на озері Лісному, у Соловичах та на Світязі. До карантину регулярно їздили і на екскурсії. Такі поїздки стають можливими завдяки підтримці численнихспонсорів, серед яких постійним меценатом є підприємець та депутат Микола Юнак. А усі свята та важливі події у житті організації назавжди закарбовуються не лише у пам’яті, а і у світлинах, котрі для «бережан» робить професійна фотографиня Юлія Шуріна.

Важливим напрямом роботи організації є просвітництво, бо найбільше цим хлопцям і дівчатам потрібне прийняття їх суспільством як рівних. Якщо частині вихованців здоров’я дозволяє бути активними та самостійно виходити з дому, то для решти пересування без допомоги сторонніх є неможливим. Відтак лише у «Березі надії» вони знаходять надійний прихисток та таке необхідне спілкування. Сюди діти приходять тричі на тиждень, а ще два дні на тиждень займаються у спорткомплексі.

П’ять років тому, відколи очільниця організації Світлана Янущиц за  сімейними обставинами переїхала до Одеси, «Берег надії» довірили Олені Кандибі. Мами вихованців організації кажуть, що одноголосно обрали молоду ініціативну жінку, котра активно узялась за цю справу. Нині Олена проводить з дітьми різні заняття, займається з ними у спортзалі, знаходить меценатів, пише проекти, котрі стають переможцями і навіть на свій день народження просила друзів у соцмережах, аби не дарували їй подарунків, а натомість скидавали кошти на банківську картку, щоб втілити давню мрію своїх «бережан» – поїздку на море.

На свято з нагоди 10-річчя організації, окрім вихованців та членів їх сімей, завітали також ті, хто упродовж багатьох років співпрацює із «Берегом надії» – тренери, психологи, викладачі, фотографи. Долучився до святкової події і міський голова Ігор Пальонка, який вручив керівникам організації подяки та подарунки. 

Попри те, що не змогла бути присутньою одна із засновниць Світлана Янущиц, з нею зв’язались з допомогою відеозв’язку. Разом із донькою Олександрою, колишньою вихованкою організації, вона привітала всіх бережан зі святом. На цьому сюрпризи святкування не закінчились, адже кожен із вихованців «Берега надії» підготував власний концертний номер – хтось співав, хтось декламував вірші та розповідав гуморески, а хтось брав участь у театральних постановках. Доповнювала дійство дуже теплими та щирими розповідями про кожного свого вихованця голова організації Олена Кандиба.

Дивлячись на те, як радісно сяють очі їхніх дітей, коли вони приходять у «Берег надії», тішаться і материнські серця. Та кожна з них розуміє, що рано чи пізно настане час, коли їхні діти залишаться без них, і від цього на душі стає неспокійно та лячно. Тож «Берег надії» мріє про створення у місті центру денного догляду для своїх вихованців, чий вік уже не дозволяє бути членом молодіжної організації. А ще дуже сподіваються, що їхні діти зможуть себе реалізувати і професійно, влаштувавшись на якусь роботу. Мріють і про поліпшення доступності у нашому місті, що дозволить візочникам простіше пересуватись вулицями та заходити у громадські місця.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девять + тринадцять =