На головну Новини Діти, аматори і ветерани змагалися за «Кубок України» з мотокросу

Діти, аматори і ветерани змагалися за «Кубок України» з мотокросу

76

   Всеукраїнський турнір з мотокросу «Кубок України» 1 липня вперше відбувся поблизу Володимира-Волинського. Не зважаючи на прохолодну погоду та невеликий дощ, охочих подивитись на гонщиків та повболівати зібралося чимало. Організували турнір міська організація партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»,  спортивний автомобільно-мотоциклетний клуб «Віраж –ВВ» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

У турнірі змагались як аматори, так і ветерани, а також діти віком  7-8 років. Наймолодші учасники так само майстерно долали трасу, щоправда простішу, адже для них зробити спеціальне коло.

- реклама -

Подібні заходи є новими для нашого міста, тому ми поцікавились в одного з організаторів, Сергія Радкевича, про деталі та специфіку проведення цих змагань.
Про головну ідею та розвиток цього турніру.

«Ідея зародилася ще роки два тому, коли виникла думка створити дитячу секцію з мотоспорту. Цей задум ще плануємо втілити у життя. Але спершу потрібно було облаштувати трасу, щоб вони мали, де займатись. Ми з  Валерієм Олексюком шукали місце, де могли б її зробити. На тому, яке обрали, і відбувався цей турнір. Тоді воно було занедбаним. Доводили його до належного стану своїми силами. Фонд Ігоря Палиці і різні спонсори теж долучались до цього, допомагали нам, аби турнір таки відбувся. Головним  натхненником цієї справи став Валерій Олексюк. Він озвучував ідеї, а ми гуртом працювали над їх втіленням.

Минулого року вдалось провести лише аматорські показові виступи з мотокросудо Дня міста. Цього року «доросли» до справжніх змагань.»

Як робили трасу для мотокросу.

«Коли починали роботу над нею, то враховували усі моменти, аби було дійсно доброякісно. Будувалась ця дистанція протягом двох років. Першого року зробили частину трамплінів і віражів. Потім Валерій Олексюк зареєстрував «Віраж –ВВ», спортивний клуб, туди ходять усі наші спортсмени-аматори. Тоді ж ті, хто займався цим, виїжджали на ту трасу зі своїми дітьми, проводили на ній своє дозвілля.
Траси для мотокросу у нашій області є у Ковелі, Нововолинську і поблизу Луцька, але вони вже всі старі, ними давно ніхто не займався. Ми ж дотримувались усіх сучасних вимог і стандартів, які є в Україні».
Чи будуть проводитись такі змагання і надалі?

«Проблема поки тільки у тому, щоб сертифікувати трасу, але будемо працювати над цим, аби щороку проводити такі турніри.»

Сам ж Сергій Радкевич також займався мотоспортом ще з юних років. Ходив у секцію і брав участь у змаганнях. Потім отримав травму і покинув спорт. Тепер він допомагає розвиватись іншим молодим спортсменам.

З точки зору глядачів змагання з мотокросу виглядають досить небезпечно. Сергій Радкевич погоджується, що кожен вид спорту несе у собі певні ризики. Але тут організатори доклали усіх зусиль і дотримались усіх стандартів, аби траса була безпечною. Допускали до змагань лише тих, хто мав достатню амуніцію та справну техніку.

Іванна ЯКИМЧУК,

студентка ІІ курсу факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × один =