Новини

Діятиме програма з утвердження української ідентичності

Новини
188 переглядів

Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Наступний крок – розробка державної програми. Планують до 2028 року залучити 20 відсотків громадян України до участі в проектах з утвердження ідентичності, збільшити до 75 відсотків частку громадян, які пишаються бути українцями, та до 80 –  які постійно спілкуються українською.

Щоб досягти мети, органи влади та громадські організації будуть: виховувати патріотизм та громадянську свідомість, спираючись на національні цінності та повагу до історії нашої країни; поширювати та популяризувати український наратив, культуру та мову через інформаційні та культурні продукти; готувати та розповсюджувати матеріали, що спростовують міфи та наративи, нав’язані агресором; підтримувати сімейні цінності та залучати сім’ї до формування національної свідомості; реінтегрувати людей із тимчасово окупованих територій та підтримувати українців за кордоном; підвищувати обізнаність громадян у питаннях надання першої допомоги та формуванні оборонної свідомості.

Концепцію державної програми розробляли на основі Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності. Її затвердив уряд у грудні минулого року.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up