На головну Новини Діятиме у районі потужна тероборона

Діятиме у районі потужна тероборона

91

Нещодавно президент підписав закон «Про основи національного спротиву», згідно з яким територіальна оборона визнана окремим родом військ ЗСУ, що має цивільну та військову складові, а територіальний її поділ передбачає, що її очільником у межах району є голова райдержадміністрації.

З першого січня запрацює уже повноцінна військова частина, яка налічуватиме 44 службовці, що керуватимуть теробороною району. Нині ведеться пошук приміщень для її дислокації, де мають бути адміністративнмй та житловий корпуси, склад для зберігання зброї і гаражів для мінімум трьох одиниць техніки. Автотранспортом, військовою формою, засобами зв’язку та зброєю і боєприпасами цей підрозділ забезпечить Міноборони.

- реклама -

На засіданні колегії  голова РДА Юрій Лобач закликав очільників міських, сільських та селищних рад фінансово та ресурсно долучитись до проведення перших навчань резервістів тероборони, які  заплановані на кінець вересня і мають  дати основи військових знань і навичок мешканцям усіх 11 громад. Десятиденний курс передбачатиме виконання 12 різноманітних завдань.

А кількома днями раніше голова райдержадміністрації  провів розширену нараду з питань підготовки до масштабних навчань батальйону територіальної оборони, які плануються на базі Оваднівської громади із частковим охопленням інших громад району. У кожній  з них передбачені підрозділи, які у мирний час налічуватимуть 46 осіб, які  мають спеціальну військову підготовку. У період бойових дій їх чисельність збільшуватиметься у півтора рази. Усі службовці тероборони повинні пройти бойове злагодження та зрозуміти алгоритми дій на конкретній території  у випадку реальної загрози.

Отож, протягом 10 діб потрібно розташувати у Овадному, в приміщенні професійного ліцею, 350 резервістів, які отримають військову форму і зброю, а ті, хто уперше приступає до служби, складуть присягу. На два дні до них долучаться іще 130 осіб міноментного забезпечення та контрдиверсійної діяльності. Відтак, на плечі влади та військових лягає непросте завдання із забезпечення належних умов проведення навчань.

Представники 14-ї бригади пообіцяли надати 2-3 польові кухні та спеціалістів-кухарів для них. Розташується  особовий склад батальйону відбудеться в гуртожитку ліцею, куди будуть привезені двоярусні солдатські ліжка. Відкритим залишилось питання облаштування додаткових санвузлів та душових, окрім тих, що функціонують в гуртожитку ОПЛ.

Сільський голова Сергій Панасевич запевнив, що додатково встановить на території розташування батальйону 4-5 додаткових баків, забезпечить щоденне вивезення сміття. Начальник відділу Нацполіції Василь Майданюк взяв до уваги те, що слід посилити охорону правопорядку на територіях, наближених до майданчиків, де проводитимуть навчання.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 3 =