У Волинському прикордонному загоні почали оформляти дозволи на перебування у прикордонній смузі в межах області. 7 березня 2024 року вступили у дію зміни, які Кабмін вніс до постанови “Про прикордонний режим”. У межах Волині прикордонна смуга – це п’ять кілометрів завширшки від лінії державного кордону, протяжність якого 432 кілометри. Він пролягає на межі з Білоруссю і Польщею.
Є п’ять видів таких дозволів: на в’їзд, проживання, перебування, на проведення робіт і пропуск у прикордонну смугу. Волиняни зможуть отримати дозвіл у 10-денний термін, оформити його безплатно. Для цього потрібно звернутися у прикордонний загін.
Звернення про надання/визнання недійсним дозволу подається в паперовій формі з використанням засобів поштового зв’язку або передається до відповідного органу Державної прикордонної служби особисто чи через уповноважену згідно із законодавством особу, або в електронній формі надсилається з використанням Інтернету на електронну адресу.
Заявник або уповноважена відповідно до законодавства особа підписує письмове звернення про надання/визнання недійсним дозволу власноручно або накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті. Звернення оформляється з урахуванням вимог Закону України “Про звернення громадян”.
До прикордонної смуги не належать населені пункти, але щоб люди могли безперешкодно потрапити на поля, пасовиська чи сінокоси, потрібна посвідка. Її можна безплатно оформити, звернувшись до прикордонників через пошту, електронну адресу і особисто через уповноважену особу.
Для отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу в межах Волинської області потрібно офіційно звернутися за адресою: 43005, м. Луцьк, вулиця Стрілецька, 6, в/ч 9971,
телефон: (0332) 24-42-67, е-mail: lutsk_zagin@dpsu.gov.ua
До звернення про надання/визнання недійсним дозволу додаються:
для громадян України – копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, а також повноваження на подання звернення – у випадку подання його законним представником або уповноваженою особою;
для іноземців та осіб без громадянства – копії документів, що посвідчують особу іноземця або особу без громадянства та підтверджують законність перебування на території України, а також повноваження на подання звернення;
для юридичних осіб – копії документів, що містять інформацію про найменування юридичної особи, місцезнаходження, вид та місце (із зазначенням географічних координат) провадження робіт, стосовно яких здійснюється запит, перелік фізичних осіб, що залучатимуться до проведення таких робіт із зазначенням їх паспортних даних та транспортних засобів з вказівкою державних номерних знаків;
для фізичних осіб-підприємців – копії документів, що посвідчують особу, підтверджують мету і строки перебування у прикордонній смузі, законність провадження робіт.
Відсутність дозволу є порушенням правил прикордонного режиму та тягне за собою відповідальність передбачену статтею 202 Кодексу України про адмінпорушення. Це штраф на громадян від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів.
Волинянам можуть відмовити в оформленні дозволу на перебування у прикордонній смузі за таких умов: тим, хто надав неправдиві відомості; особам, які впродовж одного року до дня подання звернення притягалася до відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України; людям, яким заборонено в’їзд в Україну; особі, яка понад 90 днів відсутня за визначеним місцем проживання або змінила його; людині, яка звільнилася з підприємства, якому було надано дозвіл; за зверненням особи, якій надано дозвіл.
Отримання дозволу не стосується людей, які рухаються до кордону з метою перетину або від держкордону. Також оформляти дозвіл не треба водіям, які здійснюють дальні перевезення, правоохоронців та інших осіб, які визначені в урядовій постанові.