Новини

Для забезпечення ефективної та прозорої роботи держпідприємств

Новини
231 переглядів

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт № 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління держпідприємств.

Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, це  допоможе  розв’язати проблему, коли держава є неефективним власником державних підприємств.  Адже наявне нині поєднання в одній особі функцій власника, управлінця та контролера є неефективним та містить багато корупційних ризиків. Мета законопроєкту полягає в необхідності запровадити ефективну та прозору роботу держпідприємств.

За даними міністерства, на квітень 2023 року в управлінні центральних органів держвлади перебувало 3107 держпідприємств, із яких тільки 859 були працюючими, 433 – прибутковими. Водночас кожне третє визнавалось збитковим або було збитковим і виступало потенційним джерелом фіскальних ризиків, заявили у відомстві.

Чинниками, які стають на заваді ефективному функціонуванню держпідприємств, експерти називають відсутність затвердженої стратегії управління державною власністю та реальної незалежності членів наглядових рад, а також повільну корпоратизацію та низький рівень прозорості й підзвітності. Згідно з законопроєктом, наглядові ради усіх ДП затверджуватимуть стратегічні плани розвитку, а також інвестиційні та фінансові плани.

Коментарі
Теги: держпідприємства, ефективна, прозора робота
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up