Впровадження новітніх технологій на уроках природничо-математичного циклу відтепер стало можливим для вчителів та учнів міського НВК № 3. Відразу три класи тут оснащені сучасним обладнанням, що не лише допомагає у вивченні точних наук, а й сприяє неабиякій цікавості дітей до цих шкільних предметів. Ознайомитись з новинками у дії до навчального закладу завітали перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук та начальник управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеслав Петрук, яким цього дня довелось у прямому сенсі слова сісти за шкільні парти та уважно послухати комплексний урок математики, інформатики та логіки. Втім, з такими технологіями, час минає непомітно, а процес навчання не дає нудьгувати.
– Ні тобі крейди, ні дерев’яної лінійки з транспортиром – усе відбувається за помахом чарівної палички. Усі можливі опції виведено на бокові панелі такої дошки, а також комп’ютер, що на вчительському столі. Саме від нього через проектор зображення подається на екран, «писати» по якому можна як спеціальним маркером, так і рукою. Використання закладених у програму автофігур дозволяє створити креслення за мить, а за бажанням цю ж фігуру, для кращого уявлення про неї, можна перевести у 3D-формат. Дошка також дає змогу створювати графіки, вимірювати величини, визначати градус кута електронним транспортиром, самостійно розграфлює координатну площину за заданими параметрами, вирівнює неакуратні креслення, а потім ще й зберігає у пам’яті всі слайди, до яких можна повернутись у будь-який час. Крім того, підтримує формат презентації та підключається до мережі Інтернет. Головне, що працювати одночасно на сенсорному екрані можуть до десяти дітей, а практика використання обладнання у перші ж дні показала, що кількість охочих вийти до дошки значно зросла, –
розповідає вчитель математики Наталія Сачкова.
– На придбання обладнання для двох кабінетів математики та кабінету точних наук використано 219 тисяч гривень за обласною програмою підтримки навчальних закладів нового типу, – розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Васильчук, – усі закупівлі проводились через систему ProZorro, що дозволило скоротити витрати на основне обладнання та придбати додатково ще п’ять ноутбуків для цих класів, а також подбати і про наочність – математичні стенди та стереометричний набір фігур, що сприяє формуванню просторової уяви дітей.
Посадовці міської ради завітали також на один з уроків та поспілкувались зі школярами, які поділились першими враженнями від технічних новинок. Звичайно, усім сподобалось, що тепер уроки математики та інформатики стали такими сучасними, втім, як виявилось, дошки задіюють для демонстрації навчальних матеріалів і на інших уроках, приміром, трудового навчання. Діти обіцяли бережно ставитись до нового майна і навіть запевнили, що служитиме воно довше гарантованих виробником п’яти років. У свою ж чергу керівники розповіли, що планують і надалі наповнювати навчальні заклади міста необхідним обладнанням, що сприяє активному розвитку дитини та забезпечує усі вимоги сьогодення.
До слова, освітня реформа найближчим часом буде спрямована на все ширше охоплення учнів профільним навчанням, а за результатами нещодавно проведеного опитування старшокласників та їхніх батьків НВК № 3, переважна більшість школярів навчального закладу обирають поглиблене вивчення точних наук. Воно й не дивно: у час, коли швидкими темпами розвивається інженерія, інформаційні технології, молодь обирає затребувані спеціальності, а тому інтенсифікація навчання у школі завдяки новітнім технічним засобам формує конкурентоспроможного абітурієнта для вишу, дає необхідне підґрунтя для здобуття майбутньої професії.
Юлія ПАШКОВА.