На головну Новини До свята енергетиків – новий трансформатор

До свята енергетиків – новий трансформатор

450

На підстанції ПС-110/35/10 кВ № 60 «Володимир-Волинський», неподалік від такої собі 25-метрової щогли-вишки, яка колись освітлювала робочу ділянку прожекторами, а зараз на ній грозозахист, антена і майорить український прапор, головний інженер Володимир-Волинської філії ПАТ «Волиньобленерго» Олександр Романчук (на знімку – другий зліва) знайомить мене із командою, що вчора приступила до чергування: зліва направо машиніст автовишки АП-18 Віктор Поліщук, електромонтер оперативно-виїзної бригади Василь Калашнюк, електрогазозварник Руслан Романюк, електромонтер-водій Михайло Луцюк.  Підстанція забезпечує безперебійним постачанням електроенергії наше місто і більшу частину району. Для цього на ній цілодобово позмінно працює п’ять диспетчерів, 14 електромонтерів.

Саме тут відбувається нині реконструкція – заміна старого, на 10 тисяч МВт, трансформатора, на новий, надійніший і потужніший, на 16 тисяч МВт (на фото – позаду чоловіків). Він підсилить можливості володимир-волинських енергетиків, забезпечить запас потужностей, а це дозволить розвивати промисловість, рости підприємствам.

- реклама -

Трансформатор виготовлено на Запорізькому трансформаторному заводі, наприкінці листопада розпочали його встановлення, через кілка тижнів уже зможуть підключити, запевняє директор філії Микола Литвинчук. Нове обладнання повністю оснащене телемеханікою, що дасть економію палива і людського ресурсу, усе працюватиме у автоматичному режимі.

Звітуючи про роботу філії, яку він очолює три роки, а загалом має тут 29-річний стаж, Микола Литвинчук запевнив також, що капітальний ремонт повітряних ліній у цьому році виконано у повному обсязі – ідеться про села Хобултова, Турівка, Бегета і про вулицю Ковельську у Володимирі. Нині там сучасні, надійніші електролінії, крім функціональності, суттєво поліпшився і їх зовнішній вигляд.

Багато роботи ведеться для забезпечення економії електроенергії. Майже на всіх підприємствах і вже в побуті ставлять нові лічильники. Є сучасні, з автоматичною передачею даних. «Йде до того, що і індивідуальним користувачам будуть такі ж встановлювати», – каже пан Микола.

До речі, ще навесні «Слово правди» розповідало, що п’ятеро мешканців міста й району продають державі енергію сонця. Нині ж таких вже 17, а ще багато заявок подано на розгляд. Хоч і ведуться у державі розмови про імовірні зміни в законодавстві про «зелений тариф», та поки що їх немає.

Взагалі директор тішиться, що останнім часом, з приходом у область нового керівництва, вдалось закрити усі потреби філії, інструментом тепер забезпечені, бо було, що в роботі і молотка не вистачало. Якщо енергетики вкладаються у заплановані програми, отримують по 30 відсотків премії. Зарплати, каже, суттєво зросли. Хоч найбільше це відчувають на собі ті працівники, що на підприємстві багато років, бо враховується стаж, доплати за розряд – кожен вищий додає до загальної заробітної плати по 800 гривень. Складніше із водіями – розрядної сітки у них немає, тому й підвищувати їм зарплатню поки немає можливостей.

Зрештою, звідси і проблема з кадрами. Їх не вистачає: молодь приходить і через місяць чи рік звільняється. «А робота ж дуже відповідальна. Немає такого, що щось почекає, щось перенесеться на завтра. Не дай Бог аварія чи маленька поломка – їх мусимо виправити, щоб дрібні недоліки не переросли у масштабну аварію, щоб не залишити без світла наших споживачів», – пояснює Микола Литвинчук.

Дві аварійні бригади несуть цілодобове чергування. Диспетчер під час своєї зміни практично керує цілим районом. Стараються усувати поломки швидко, для міста на це є день, для села – два дні. Хоч насправді це завжди відбувається скоріше. Такого немає, щоб хтось у селі два дні чекав без світла, хіба під час буревію поламає опори абощо. Зразу ж виїжджає чергова бригада, якщо вона не може справитись, їде на допомогу інша. Окрім аварійних, функціонує ще п’ять бригад, які займаються плановими, капітальними ремонтами,технічним обслуговуванням електроліній. Треба – усувають аварії.

Загалом у штаті організації 114 чоловік. І напередодні свята енергетиків, яке вони відзначатимуть цієї неділі, Микола Литвинчук хоче привітати і подякувати своїм працівникам за кваліфіковану роботу, а також особливо відзначити старожилів, ветеранів філії. Це родина Кучерів: майстер Віктор Кучер та його дружина оператор Наталія (тут, до речі, працюють також їхні син та невістка), електромонтери Василь Калашнюк, Василь Ясінський, Віктор Мазурок, Ігор Лящук, майстер Сергій Демчук та диспетчер Володимир Литвинчук.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 1 =