На головну Новини Добрі бібліотечні зміни та перспективи

Добрі бібліотечні зміни та перспективи

152

Всеукраїнський день бібліотек святкуємо щорічно 30 вересня вже 23 роки. Воно завжди  припадає  на день Надії, Віри і Любові та їх матері Софії, які є покровительками всіх бібліотек.

Упродовж багатьох століть бібліотека є центром читання, інформації, освіти і культури. З появою інтернету, гаджетів час від часу  дехто пророкує зникнення  друкованих видань, а разом з ними і бібліотек.  Але вони теж змінюються із запровадженням нових технологій, забезпечуючи  мобільність, отримання інформації, книг, які  залишаються класичним джерелом інформації,  для дозвілля і навчання в одній установі.

- реклама -

Доказом того, що бібліотеки не збираються зникати, є нещодавнє відкриття в англійському місті Бірмінгемі найбільшої в Європі публічної бібліотеки, на створення якої з бюджету міста виділено 188 мільйонів фунтів стерлінгів.

Головна місія бібліотечно-інформаційного обслуговування залишається незмінною – допомагати відвідувачам отримувати потрібні їм знання. Місія незмінна, але змінився підхід для її здійснення. Яким буде майбутнє бібліотеки і якою буде роль професії в досягненні поставленої мети? Це у значній мірі залежить і від керівника  бібліотечної установи, і від кожного  її працівника.

З перших днів бібліотекарка юнацького відділу міської бібліотеки для дорослих Ольга Гуменна з радістю поринула в бурхливе бібліотечне життя, де кожен день приносить нові знання. Для неї бібліотека – це безмежний простір для творчості. Вважає, що її працівник – багатопрофільний фахівець, бо володіє незчисленними знаннями, вмінням та навичками. Щоб добре виконувати свої обов’язки, бібліотекар має бути  психологом, педагогом, економістом, істориком і літературознавцем, актором та сценаристом, художником і журналістом, режисером і оратором, дизайнером і менеджером, знати декілька мов, разом з тим вміти вести спілкування з різними віковими групами.  І все це їй вдається.

Ввічлива, вихована, дружелюбна, наполеглива і активна – так можна охарактеризувати цю  молоду працівницю. Зі шкільних років Ольга старанно вчилася, була завзятою читачкою нашої бібліотеки. Має вищу економічну освіту. Закінчує магістратуру  на факультеті “Бібліотечна-інформаційна та архівна справа” у Волинському національному  університеті ім. Лесі Українки.

Наша колега намагається використовувати у роботі сучасні форми, інформаційні технології, які завдяки актуальному, творчому підходу здатні привернути увагу читачів, а також залучати  нових відвідувачів.  А також впроваджує нові ідеї для популяризації книг та позитивного іміджу бібліотеки. Це вона  створила бібліотечну сторінку Facebook, де постійно розміщує  матеріали про культурно-мистецькі заходи, історичні події міста, інформацію про видатних діячів різних професій, пам’ятки культури, презентації літературного життя, віртуальні мандрівки “Вулицями твого міста”. Популяризації краєзнавчої літератури сприяє  регіональний проект “Читаймо разом”.  За архівними документами Ольга  досліджувала історію нашої книгозбірні. Нас позитивно відзначила Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого.

Це з ініціативи  цієї молодої бібліотекарки влаштовано виставку інтерактивних книг, які оживають, проводяться  заняття з цифрової грамотності з юнацтвом. Це вона запропонувала так званий “book face” – переклад з англійської “книга-обличчя”,  де на фото  треба доповнити собою  палітурку книги так, щоб вийшла єдина картинка. Креативний букфейс переріс у флешмоб, який об’єднав бібліотеки інших областей,  і став вдалою рекламною акцією для популяризації читання.

Ольга Ярославівна бібліотеку долучила до нової книжкової премії KBU Awards,  яку проводив благодійний фонд “Бібліотечна країна”. Наша бібліотека стала першою серед найбільш активних  в Україні, пройшовши конкурсний відбір у спеціальній акції поповнення сучасними книгами для саморозвитку і підприємництва.

Завдяки управління культури облдержадміністрації, спільно з науковою бібліотекою ім. Олени  Пчілки Ольга відвідала  заняття, тренінги, де обмінялась досвідом з колегами і отримала сертифікат  “Професіоналізм+креативність=сучасний бібліотекар”.

Її коло знайомств розширився після участі у маштабному заході у Володимирі-Волинському, де жіночий рух “За майбутнє” презентував національні проекти, що будуть реалізовуватися на рівні громад. Годі перелічити всі ті  заходи з учнями гімназії, ЗОШ №5, зі студентами агротехнічного коледжу та центру професійної освіти, які організувала Ольга. Разом з викладачами у бібліотеці велись дискусії на теми економіки, права дитини та української та світової літератури. Брала участь в обласному конкурсі “Квітка на долоні вічності”, присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

У мріях нашої молодої колеги  організувати бібліокафе, де в меню замість страв подають книги на будь-який смак. відновити буккросинг, який декілька років тому був популярним у нашій книгозбірні.

Ольга  Гуменна є учасницею проекту “Норвегія-Україна. Інтеграція в державну систему” (HUPASS).  500 годин насиченого навчання і згодом випускники отримають диплом Міністерства оборони Королівства Норвегії та сертифікати.

Ця сучасна ділова жінка водночас залишається дбайливою донькою, чудовою мамою двох дітей. На все у неї вистачає енергії та сил. Ольга Ярославівна – відверта, інтелігентна та доброзичлива, має велику повагу серед відвідувачів. Її поважають як здібного бібліотекаря, природженого організатора,  сумлінного працівника, творчу особистість.

Шановні колеги! Колектив нашої бібліотеки, щиро вітає з професійним святом усіх бібліотекарів і бажає міцного здоров’я, творчих злетів, вдячних читачів і підтримки влади.

Тетяна ГІЛЕВИЧ,

бібліотекар міської бібліотеки для дорослих.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 − 10 =