Новини

Добрі дівчатка з листівок Крістіни Смірнової

Архів
39 переглядів

Ексклюзивні листівки – мрія кожного посткроссера і просто людини, яка любить красу. Втілювати її почала молода художниця з нашого міста, студентка Кременецької педагогічної академії Крістіна Смірнова. Дівчина нещодавно випустила першу партію листівок «TinaKindnessGirls» із мотиваційними фразами і милими дівчачими портретами. А ми розпитали в Крістіни, що надихає її на творчість, звідки з’явилися на світ її «добрі дівчатка» і чим планує тішити поціновувачів листівок надалі.

Ніколи не думала, що буду малювати. При тому, що закінчила художню школу і педколедж за спеціальністю «образотворче мистецтво». Але чомусь вважала, що це не стане основним моїм заняттям. Однак зараз настільки загорілася ним, що без малювання справді не уявляю свого життя.

Працюю не фарбами, а кольоровими олівцями. Якось почала малювати ними портрети, почала з маминого – і це переросло у тривале і сильне захоплення. Намалювала усю свою сім’ю, багато портретів дарую друзям, пишу їх і не замовлення. Нещодавно спробувала себе в олійному живописі. Створила картину з зображенням закоханої пари. Експериментуватиму з цією технікою і надалі, але олівцям поки не зраджую.

Створила невеличку серію портретів відомих українців – сподіваюся, з часом вона розростеться. Там – портрет Ольги Сумської, на якому вона поставила свій автограф, Світлани Тарабарової і Святослава Вакарчука. Останнім пишаюся найбільше (як з’ясувалося в ході інтерв’ю, цей портрет уже «помандрував» до відомого музиканта – такий сюрприз для Крістіни влаштувала її мама Ірина з допомогою друзів-волонтерів. – Авт.).

Перша серія листівок виросла із замальовки смішної принцеси. У мене є альбом для ескізів, де роблю замальовки з фотографій, з натури,з уяви. Якось подруга побачила малюночок дівчинки з короною на голові, він їй дуже сподобався. Спитала, чому не продовжую малювати в такому ж стилі. Спробувала намалювати інших дівчаток – отаких кумедних, милих, добрих. А коли їх набралася достатня кількість, вирішила випустити листівки. Навіть не очікувала, що буде стільки позитивних відгуків. Але приємно, що мої «дівчатка» багатьом подобаються.

Мої «дівчатка» не мають реальних прототипів. Окрім «Гуцулки» – її писала з мами. Ми відпочивали в Карпатах, мали фотосесію у традиційному одязі, і тоді я дуже пошкодувала, що не взяла з собою альбом, адже натхнення переповнювало. Після гір ми поїхали на море, а вже повернувшись звідти додому, я намалювала гуцулку.

Свої малюнки доповнюю невеличким мотиваційним текстом – «Будь мрійницею», «Смакуй літо», «Відчуй море», «Не шукай натхнення – будь ним», «Україна починається з тебе». Інколи фраза приходить першою, інколи – образ.

«Tina Kindness Girls» – це, так би мовити, «пілотний» проект. Коли листівки вийшли друком, їх дуже тепло зустріли мої підписними у Фейсбуці та Інстаграмі, практично усі уже розібрали. Зате я побачила, що можна вдосконалити, над чим треба попрацювати. Тож наступна серія буде більш промальована і цікавіша.

Мене надихає абсолютно усе – люди, події, враження, подорожі, улюблені квіти – півонії, роботи інших митців. Намагаюся помічати позитивну, світлу сторону – це світло примножувати у своїй творчості і нести далі у світ. Саме тому концентруюся на добрих образах.

Маю спеціальний блокнот для ідей. Їх дуже багато! Усі задумки записую туди, щоб не забути і пізніше втілити. Читаю спеціалізовану літературу. Дуже допомогли книги Остіна Клеона «Кради як митець» і Майка Роде «Скетчноутинг. Посібник з візуалізації ідей».

Розповідати про плани не дуже люблю, краще старатимусь їх втілити. Але точно знаю, що у листівок з дівчатками буде продовження. Хочу створити «осінню» серію, а також пов’язану з Україною. Маю величезне бажання творити і вдосконалюватися. Коли порівнюю свої перші портрети і теперішні, бачу помітну різницю, і це мотивує більше працювати, іти вперед. Шукаю свій стиль, і сподіваюся, що незабаром мої листівки будуть впізнавати саме за ним.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Віталіна Макарик, Крістіна Смірнова, листівки, творчість, художники
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up