На головну Новини «Доки будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати…»

«Доки будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати…»

167

   Навчитись розписувати справжні писанки, помилуватись виробами майстринь та виставкою пасхальної атрибутики можна було  напередодні Вербної неділі у фойє районного будинку культури, де відбувся майстер-клас «Писанка мальована, з любов’ю дарована». Подібний захід, організований відділом культури та туризму, відділом освіти, молоді та спорту РДА, відбувається щороку, утім цього разу вперше у таких масштабах.

Своїми вміннями залюбки ділилися майстриня із села Амбуків Любов Франчук, викладач педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Валентина Залуніна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березовичі Оксана Шпига, керівники гуртків районного Будинку школяра Валентина Серпухова, Галина Аверкієва (вчитель ЗОШ с. Суходоли) та Олена Смаль, а також працівники терцентру Інна Сікорська та Альона Пальонка.

- реклама -

  Біля кожного столу із фарбами, воском та заготовками ніде і проштовхнутись –  рядочком сидять і захоплено переймають знання зо чотири десятки учнів шкіл району та об’єднаних громад. Для амбуківської писанкарки Любові Франчук такі майстер-класи – звична справа, адже розписує писанки скільки себе пам’ятає. Перейняла це вміння від своєї бабусі і тепер залюбки ділиться знаннями дітьми.

– Завжди пишу писанки лише воском і лише на цілих яйцях, а не видутій шкаралупі, бо, вважаю, що саме така писанка є справжньою. У таких писанках завжди відчувається тепло, добро та Божа благодать, закарбовані у символах. На Великдень обмінюємось писанками та ділимось цим душевним теплом і хочеться, аби ця традиція продовжувалась, – зазначила майстриня.

Пані Любов розповіла, що волинську писанку може відрізнити від багатьох, адже для неї  характерний особливий геометричний розпис – сосонки, ромби, квадрати, сорококлинки, а також вербові котики та інші весняні символи. Коли розписує писанки напередодні Великодня, то уявляє особливе єднання з предками, які багато віків тому так само сиділи з писачками та свічкою над яйцем, творячи справжні шедеври. Писанкарка каже, що недаремно у народі кажуть: «Доки люди будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати».

Свято писанки прикрасила музично-хореографічна композиція вихованців хореографічного гуртка будинку культури села Березовичі та учнів місцевої школи. Вони відтворили традиційні дитячі ігри та забави, які колись проводились у Великдень. Окрім цього, гості дійства мали нагоду оглянути   виставку великодніх композицій, яку підготували заклади освіти та культури району й об’єднаних громад, а також сфотографуватись на згадку у фотозоні.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − десять =