Новини

«Доки будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати…»

Архів
1 переглядів

   Навчитись розписувати справжні писанки, помилуватись виробами майстринь та виставкою пасхальної атрибутики можна було  напередодні Вербної неділі у фойє районного будинку культури, де відбувся майстер-клас «Писанка мальована, з любов’ю дарована». Подібний захід, організований відділом культури та туризму, відділом освіти, молоді та спорту РДА, відбувається щороку, утім цього разу вперше у таких масштабах.

Своїми вміннями залюбки ділилися майстриня із села Амбуків Любов Франчук, викладач педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Валентина Залуніна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березовичі Оксана Шпига, керівники гуртків районного Будинку школяра Валентина Серпухова, Галина Аверкієва (вчитель ЗОШ с. Суходоли) та Олена Смаль, а також працівники терцентру Інна Сікорська та Альона Пальонка.

  Біля кожного столу із фарбами, воском та заготовками ніде і проштовхнутись –  рядочком сидять і захоплено переймають знання зо чотири десятки учнів шкіл району та об’єднаних громад. Для амбуківської писанкарки Любові Франчук такі майстер-класи – звична справа, адже розписує писанки скільки себе пам’ятає. Перейняла це вміння від своєї бабусі і тепер залюбки ділиться знаннями дітьми.

– Завжди пишу писанки лише воском і лише на цілих яйцях, а не видутій шкаралупі, бо, вважаю, що саме така писанка є справжньою. У таких писанках завжди відчувається тепло, добро та Божа благодать, закарбовані у символах. На Великдень обмінюємось писанками та ділимось цим душевним теплом і хочеться, аби ця традиція продовжувалась, – зазначила майстриня.

Пані Любов розповіла, що волинську писанку може відрізнити від багатьох, адже для неї  характерний особливий геометричний розпис – сосонки, ромби, квадрати, сорококлинки, а також вербові котики та інші весняні символи. Коли розписує писанки напередодні Великодня, то уявляє особливе єднання з предками, які багато віків тому так само сиділи з писачками та свічкою над яйцем, творячи справжні шедеври. Писанкарка каже, що недаремно у народі кажуть: «Доки люди будуть писанки писати, доти наш світ буде процвітати».

Свято писанки прикрасила музично-хореографічна композиція вихованців хореографічного гуртка будинку культури села Березовичі та учнів місцевої школи. Вони відтворили традиційні дитячі ігри та забави, які колись проводились у Великдень. Окрім цього, гості дійства мали нагоду оглянути   виставку великодніх композицій, яку підготували заклади освіти та культури району й об’єднаних громад, а також сфотографуватись на згадку у фотозоні.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up